От мобилни телефони до цифрови камери
solo5 - майстор
Усвоил съм терасата към кухнята и тъй като ключът за осветление на "терасата" е от вътрешната страна към стаята, на място където мисля да сложа хладилник и няма да има достъп до него се чудя дали има ключ за осветление с дистанционно, като датчика да не е на самият ключ? :?


P.S. не ми се премества ключа, тъй като няма кой знае какво подходящо място за това
P.S. 2 Другия вариант е да сложа някаква лампа с едно въженце, което като се дръпне да пали лампата
resco - специалист
Аз имам такъв ключ в спалнята. Работи чудесно въпреки, че лекло жужи когато се използва и трябва да го позлваш само с обикновенна крушка с енергоспестяващите не иска и до колкото знам нещо се преправя по него за да стане!
Работи със всяко едно дистанционно само го насочваш към него задържаш бутон и готово! Не съм сигурен обаче как ще се държи зад определена мебел! Но все пак... е вариант!

Прикачен файл

M4100169.JPG
M4100169.JPG (10.06 KиБ) Видяна 14705 пъти
Johny - майстор
solo5 написа:
Усвоил съм терасата към кухнята и тъй като ключът за осветление на "терасата" е от вътрешната страна към стаята, на място където мисля да сложа хладилник и няма да има достъп до него се чудя дали има ключ за осветление с дистанционно, като датчика да не е на самият ключ? :?


P.S. не ми се премества ключа, тъй като няма кой знае какво подходящо място за това
P.S. 2 Другия вариант е да сложа някаква лампа с едно въженце, което като се дръпне да пали лампата
Taм, където е ключа окъсяваш проводниците, а веригата я прекъсваш до самата лампа, където монтираш дистанционното устройство. Само от естетична точка как ще изглежда?
ditronix - специалист
Няма никакъв вариант да се димерира енергоспестяваща лампа!Или е запалена,или угасена,или се мъчи да запали-когато е много студено.
piron45 - майстор
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3072

Това е твоето решение колега. Има два канала които работят самостоятелно. Вече съм купил 6бр от това реле с дистанционно за мен и мои колеги и работят чудесно.Не е с инфра ред и мебелите няма да му пречат.
alfafen - специалист
"Няма никакъв вариант да се димерира енергоспестяваща лампа!Или е запалена,или угасена,или се мъчи да запали-когато е много студено."


Сигурна ли е работата защо аз си мисля че има начин да се димерира и то Изгоряла лампа :shock:
naB4o - специалист
Димерира значи да се намаля и увеличава количеството светлина. При ЕС крушки се получава "блиц" ефект (като в дискотека) и значително се намалява живота на крушката.

Аз имам едно китайско дистанционно, дето си го тафих от 1 бракуван полилей, вече 1 година е 6 точки. Има обхват около 70-80 метра. Самото го вградих преди полилея в гипсокартона. В общи линии прилича на траф, но има и антена и др чаркалаци.

Най-тарикатското е като се разхождам с някоя мацка около блока и й покажа с дистанционното как се палят лампите. :D :D :D :D

Относно казуса, виждал съм преди време точно това с въженцето, което каза. Представлява фасунга, дето се слага в съществуващата фасунга и от нея има въженце. Според мен е по-добрия вариант.
soteto - специалист
Май съм виждал подобно нещо в МЕТРО и може да вкл. и изкл. 6 или 8 консуматора.Това може да ти свърши работа ,щото не се нуждае от пряка видимост.
naB4o - специалист
Моето дистанционно е на радио принцип, и се пуска през 4-5 панелни стени.
stefan_gb - специалист
solo5 написа:
Усвоил съм терасата към кухнята и тъй като ключът за осветление на "терасата" е от вътрешната страна към стаята, на място където мисля да сложа хладилник и няма да има достъп до него се чудя дали има ключ за осветление с дистанционно, като датчика да не е на самият ключ? :?


P.S. не ми се премества ключа, тъй като няма кой знае какво подходящо място за това
P.S. 2 Другия вариант е да сложа някаква лампа с едно въженце, което като се дръпне да пали лампата

Ако IR приеника на ключа е добър а също и дистанционното което ще ползваш за управление е много вероятно да не се налага никакво извеждане на IR приемника, просто трябва да се пробва. Но не е никакъв проблем да го изведеш с праче лентов проводник ако се наложи.
Въпреки че си написал че не искаш да се мести ключа само като възможност ще те подсетя че може да се направи отвор в конзолата на съществуващия ключ за да минат проводниците и да се изведе ключ за външен монтаж точно на гърба на стената симетрично на съществуващия , работата ще е точно за 20-30 минути .

Тема "Ключ за осветление с дистанционно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: