От мобилни телефони до цифрови камери
svetliopi44 - Чирак...
Не ми се отваряше нова тема ,но не исках да цапам темата за CNC гравьора. Как да свържа въпросното реле към приложената схема :?

Прикачен файл

rele 40.61 finder.JPG
rele 40.61 finder.JPG (42.27 KиБ) Видяна 5264 пъти
stefan_gb - специалист
A1 и А2 са ти изводите на бобината , НО контакта са на 11-14 и 21-24 какво те притеснява? Управляващото напрежение за релето 24V DC ли е на схемата или е променяно ?
svetliopi44 - Чирак...
Ами да не объркам нещо ,щото нищо не разбирам ...
нещо такова ли :? 24 AC e

Прикачен файл

5.JPG
5.JPG (36.95 KиБ) Видяна 5249 пъти
stefan_gb - специалист
svetliopi44 написа:
Ами да не объркам нещо ,щото нищо не разбирам ...
нещо такова ли :? 24 AC e
обозначенията 14 и 21 ги размени , и виж визуално дали няма вграден диод вътре в релето ако няма всичко е точно свързваи.


Сега видях че си написал 24 V AC ако е така релето нестава, релето до колкото виждам е DC
svetliopi44 - Чирак...
Ок много благодаря ... и още един въпрос ... понеже ще си правя платката(е поне ще се опитам) колко мм.да са пистите и на какво разстояние една от друга за да няма инфекции ...


Моя грешка ... релето е DC ... имам грец схема преди него
stefan_gb - специалист
svetliopi44 написа:
Ок много благодаря ... и още един въпрос ... понеже ще си правя платката(е поне ще се опитам) колко мм.да са пистите и на какво разстояние една от друга за да няма инфекции ...


Моя грешка ... релето е DC ... имам грец схема преди него
Така може само размени обозначенията както ти казах.

За пистите по платката трябва да са съобразени с тока естествено , ако в някоя верига протича голям ток пистата трябва да е съобразена с този този ток но колко мм. точно трябва да е не мога да ти кажа.
svetliopi44 - Чирак...
Ами предполагам около 30V 15-20A

Последно ... :) :down2: 12 и 22 не се връзват

Прикачен файл

rele 40.61 finder.JPG
rele 40.61 finder.JPG (51.04 KиБ) Видяна 5230 пъти
stefan_gb - специалист
Да, не се свързват те са към нормално затворения контакт които в момента не ти е нужен.
За другото си ме разбрал вече :)
svetliopi44 - Чирак...
:prost: Благодаря , ако се видим на националната ще черпя ... :roll:
velsi - Почетен майстор
Обикновено когато проектирам и правя платки гледам пистите да са максимално широки, а разстоянието между тях колкото се може по-голямо. Така хем се презастраховам, хем остава по-малко материал за премахване. Като завършиш cnc машината ще видиш колко лесно се правят платки с нея. :wink:

Тема "Свързване на реле Finder 40.61 (24V; 16A)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: