От мобилни телефони до цифрови камери
velas - специалист
darken_nz написа:
Излиза, че трябва ако не си на ти с тези неща трябва да се занимаваш и с булсата и със фирма компетентна в областта и тя става дълга и широка.
Сега, отношенията ти с DTH оператора (Булсат или Тотал ТВ) са само да си плащаш правата за достъп до кодираните бг-канали на съответния спътник, т.е. месечния абонамент. От там нататък ти каква сателитна техника ще използваш си е само твое решение и желание. Лошото е, че операторите предоставят на абонатите си възможно най-евтината и некачествена техника, а болшинството от Смарт картите за достъп са с нестандартна кодировка (булкрипт и грифин на Булсат и NDS за Тотал) и са "оженени" за приемника си. То е все едно мобилния ти оператор да ти даде евтино и скопено телефонче и ти да не можеш да го смениш, а да искаш да си ползваш камерка, блутуут и пр.
Без никакъв проблем може да ползваш услугите на фирма за сателитни системи и да си доволен.

От няколко години съм представител на един от най-големите европейски производители на телекомуникационна техника - TRIAX - Дания. Информация можеш да видиш на сайта в подписа ми.
Масово на клиентите на булсат подменям антената и конвертора с TD78 и TSI003 и забравят за проблема липса или прекъсване на сигнала... :)
ditronix - специалист
Вече повече от година нямам никакви проблеми с БУЛ...КОМ.Никакви прекъсвания или каквито и да са проблеми,а зимата вероятно си спомняте какъв ужас беше.Само че антената ми е на покрива-просто нямам свястно южно изложение и се наложи да се качват момчетата на покрива.Съседът ми се оплакваше,че му прекъсвал сигналът при дъжд и сняг,но антената му е под една тераса.Няма как да няма значение.При кофти условия-ниски етажи,прегради,дървета и т.н. вероятно смущения ще има,тогава може да помогне и по-големият диаметър на паницата.Но при добър сигнал и антена на подходящото място ефектът от по-големият диаметър би бил трудно забележим.Колкото до системите,за които колегата преди мен пише-няма как един приемник с по-добри параметри да не подобри приеманият сигнал.Ако трябва да се оценява изцяло една система за ТВ приемане,трябва дсе оценят всички компоненти,включително и самият телевизор.И тук вече е валиден принципът на Мечо Пух-колкото повече,толкова повече!Само че за нас май важи друг принцип-Колкото можем да си позволим :?
mitcd - специалист
Да обобщя за питащия- антената за спътниковите канали „чинията” или рефлектора е един вид огледало .Огледало което отразява електромагнитните вълни (около 11 GHz) и ги фокусира в конвертора(конвертора смъква с 10GHz честотата и мени поляризациите H и V ). Естествено че колкото е по голяма антената толкова ще е по силен сигнала в конвертора.
Само да спомена че при лошо време капките вода не поглъщат сигнала а го отразяват.При такива високи честоти електромагнитните вълни се доближават до свойствата на светлината.
Най добрия вариант е антената да е като метална мрежа за да минава вятъра през нея и да е офсетова (наклонена по надолу и има вид на яйце) за да задържа по малко сняг и вода
тонито - специалист
благодаря на всички отзовали се до момента..но нека направим темата още малко по-интересна..защо се продават сателитни системи след като немога да се слага в тях картата на б***т например?защото техните катри са само за техните приемници. :?
solo5 - майстор
leosat varna написа:
Без никакъв проблем може да ползваш услугите на фирма за сателитни системи и да си доволен.
Би ли ми написал тук или на лични ако искаш какви са разликите ако стана абонат на Булсатком или на някоя фирма за сателитни системи?
Интересува ме примерно разлика в цената и всякакви плюсове и минуси при двата варианта :roll:
тонито - специалист
по добре тук че и на мен не ми е ясно...
darken_nz - специалист
solo5 написа:
leosat varna написа:
Без никакъв проблем може да ползваш услугите на фирма за сателитни системи и да си доволен.
Би ли ми написал тук или на лични ако искаш какви са разликите ако стана абонат на Булсатком или на някоя фирма за сателитни системи?
Интересува ме примерно разлика в цената и всякакви плюсове и минуси при двата варианта :roll:
Ами булсатком ти трябват само да си направиш договора и да си плащаш.
Те ти дават от обичайната тяхна апаратура, но ти ако искаш можеш да използваш услугите на фирма за сателитни системи, която да те уреди с много по-качествена апаратура (можеш и ти ако имаш познанията)
Леосат спомена по-горе за това,че картата била оженена за приемника си.
Добре де има някои модели, които бях гледал (модели с PVR) и пише, че са съвместими с булсатком, това не значи ли, че трябва да бачка ?
Разбира се има и много други модели, които също ''уж'' са съвместими .
Просто в дадения ден исках да видя цените на тези с PVR.
Друг е въпроса, че ако си в малко градче като мен материалите и фирмата ще трябва да ги търсиш в някой друг град.
И набутвацията при фирмичките е, че винаги има мошенници, които да те прецакат и е пълно с много ментета по магазините.
Затова е много по-добре ако някой може даде някаква насока.
solo5 - майстор
Това, което четох по форумите е, че на края на 12 месечния договор Булсат ти дават възможност да си купиш оборудването за 2-3лв.
Обаче май няма смисъл защото, ако не си техен абонат след време приемника блокирал :?

Въпросът ми е: може ли да се купи оборудване от фирма за сателитни системи и на тях да се плаща за някои платени програми (ясно е че сателитните системи ловят и много безплатни програми).
При това положение по-скъпо ли ще е? Има ли плюсове и минуси и т.н.?

P.S. Друг е въпросът, че на мен ми трябват 10-на БГ програми, повече образователни като Дискавъри и малко музикални :roll:
darken_nz - специалист
Да, но въпросът е, че доста от програмите са кодирани.
За това са булсата.
Не знам дали някоя фирма предлага такава услуга, обикновено задачата им не е да ти дават сигнал, а да ти осигурят качествено оборудване и подръжка.

Виж даже BNT1 е кодирана - срамота !
http://www.predavatel.com/bg/tv/bnt1.htm

За дискавъри уж не пишат да е кодирана, но все пак и някой друг да каже
http://www.predavatel.com/bg/tv/discovery.htm

Иначе от този сайт можеш да си намериш доста необходима информация.
velas - специалист
Под "услуги" имам в предвид последващото обсужване на сателитната система. Никой да не си прави илюзиите, че антената му ще е вечна...
Няма как да станеш абонат, в смисъл да си плащаш за кодираните програми на друга фирма. За България правата държат само Булсат и Тотал ТВ. А всеки си избира на кого да плаща, за да гледа кодираните програми. Без да си абонат на наш DTH оператор можеш да гледаш само свободните бг-канали.
Когато в описанието на приемник на свободна продажба пише "съвместим с Булсат и Тотал ТВ" това означава, че има четец за карти, който чете картите на Булсат с кодировка Irdeto и картите на Тотал ТВ с кодировка Cryptoworks. Това са стандартни кодировки а Grifin и Bulcrypt на Булсат и NDS на Тотал ТВ са тип "домашни", т.е. те си произвеждат/поръчват приемници и софтуер, който работи само с тях. Разбира се, че няма да ти дадат топ модел с фул екстри, а възможно най-евтиния и скопен приемник.
С други думи, техниката се дели на операторско оборудване и на свободна продажба. В 99% от случаите операторското оборудване е с по-ниско качество и възможности. Всеки, който не иска да се ограничава с това, което му предлага оператора, може да се оборудва с техника по свой вкус и възможности.
Каналите, които се предлагат от Булсат и Тотал ТВ са една мааалка част от програмите, които се излъчват от спътниците. Има начини по-голяма част от тях да се гледат. Разбира се за това са нужни най-вече познания и първоначални средства. За любознатените няма граници,а апетита идва с яденето... :wink:

Тема "сателитна антена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: