От мобилни телефони до цифрови камери
тонито - специалист
здравейте.имам един въпрос.при едни и същи метео условия има ли разлика в сигнала от 60 и 120см чиния?а ако има буря?
С 2 леви - специалист
Според както...
Защо мислиш, че правят "чинии" с различни размери? :wink:
Важи правилото на мечо Пух - колкото повече - толкова повече. :)
Iliev Labs - специалист
Като решиш кои спътник искаш да гледаш, е по-лесно да избереш антена.
В смисъл, че едни спътници се гледат с малка антена, а за други си иска по-голяма.
тонито - специалист
става дума за един и същи спутник.а при лошо време.....какво става тогава?
Стефан - майстор
Превключваш на кабеларката :lol: Регистрирам присъствие. :lol: :lol: :lol:
тонито - специалист
Стефан написа:
Превключваш на кабеларката :lol: Регистрирам присъствие. :lol: :lol: :lol:
ами ако нямам кабеларка стефчо?
няма ли по голямата чиния да усили повече смущинията?
П.С. мислех че този тъпак стефан вече не е във форума но уви...няма ли кой да го отреже?
С 2 леви - специалист
Не!
Вземи възможно най-голямата, която можеш да си позволиш като пари и място за монтаж. Имай предвид, че големите имат и по-голямо въздушно съпротивление и маса и си искат стабилен монтаж.
тонито - специалист
добре де..обясни защо?на мен лично не ми е ясно много много .например за бул....ком мога ли да ползвам например 120 или 180 см чиния и какви са плюсовете и нинусите?освен размера и закрепването разбира се:)
sstefanov - майстор
Голямата чиния усилва повече сигнала от спътника. Така смущенията му пречат по-малко.
velas - специалист
тонито написа:
а при лошо време.....какво става тогава?
И да допълня sstefanov, при лошо време има много водни капки между антената и спътника, които са причината за намаляването на сигнала. Явлението се нарича атмосферно поглъщане (резонансно поглъщане в молекулите на хидрометеорите - дъжд, сняг, скреж, мъгла и др.). Загубите са различни според характеристиките на дадена носеща честота. Освен размера, важния показател е и качеството на техниката, т.е. стабилност на работата при лоши метериологични условия.

Тема "сателитна антена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: