От мобилни телефони до цифрови камери
миро8311 - специалист
Как мога да проверя диода?Диода е IN54О7 мисля, че е стабилилиращ но не съм сигурен не съм мн запознат от таблото на камион го отрязах и си мисля че не си върши работата за която е там.Ако някои е запознат с диодите ще съм мн благодарен ако помогне.Ако някое е запознат мога да обясня и точното му положение в таблото да стане по ясно.Благодаря предварително
iavord - специалист
Ако става въпрос за 1N5407 - това е най-обикновен изправителен диод 3 Ампера; 800 волта. Струва стотинки. С уред се проверява - на врътката има положение за проверка на диоди - виж тази картинка:
миро8311 - специалист
можи и такъв да е диода аз го гледам какво пише на корпоса можи да е поизтрит надписа малко и така да се вижда.Какво е предназначението на този диод?И какво трябва да ми изписва мултицета при положение ,че диода не работи?
lenko71 - специалист
В режим на мерене на диоди уреда показва пада на напрежение върху диода. За изправен диод пада на напрежение в права посока е 0.4 - 0.7 волта.
В обратна посока не би трябвало да има промяна в показанията на уреда с и без диод.
plamenhar - специалист
Ако мултицета ти има сектор със зумер за мерене на диоди го мериш там.В едната посока ще пищи ,а в другата -не.
Ако нямаш този сектор отиваш на омметър.В едната посока ще дава почти на късо,а в другата безкрайно съпротивление.
Това ако е здрав диода.Ако не е и в двете посоки ще дава едно и също.
stefan_gb - специалист
plamenhar написа:
Ако мултицета ти има сектор със зумер за мерене на диоди го мериш там.В едната посока ще пищи ,а в другата -не.
Ако нямаш този сектор отиваш на омметър.В едната посока ще дава почти на късо,а в другата безкрайно съпротивление.
Това ако е здрав диода.Ако не е и в двете посоки ще дава едно и също.
Зумера доколкото помня се задества под 20 ома така че ако свирне при измерване на диода тои е финиш.
миро8311 - специалист
да отстраних проблема благодаря за което мн.на всички за полезната информация
mirk - майстор
Като му се чудиш толкова на уреда вземи една батерия и една крушка от венерче и го пробвай тъпия диод.

Тема "проблем с диоди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: