От мобилни телефони до цифрови камери
metal - помощник
имам един стар телевизор FUNAI TV-2000A MK7 който както си работеше един ден рекох да го включа,но нищо не стана занесох го на майстор той като го включи и тръгна, изглежда трябва да има нещо разпоено щото като го нося с колата дето се тресе по пътя и се оправя
някой знае ли каде точно трябва да се е разпоило за да прави така?
някакви предположения?
ELEMENTAL - специалист
Повредата е в захранването."Заподозрените" елементи са:F501,L501,R501,D501-504,R512,Q501,Q234
Схема на захранването има тук:
www.lean.nm.ru/bild/bp1.gif
този тв влиза ли в стбаи
penata - специалист
metal написа:
имам един стар телевизор FUNAI TV-2000A MK7 който както си работеше един ден рекох да го включа,но нищо не стана занесох го на майстор той като го включи и тръгна, изглежда трябва да има нещо разпоено щото като го нося с колата дето се тресе по пътя и се оправя
някой знае ли каде точно трябва да се е разпоило за да прави така?
някакви предположения?
Може да е лоша(развалена)спойка , но според мен е електролитнокондензаторче 220 микро на 6.3волта до транзистора на захранването -то е в обратната връзка на захранването ако е поизсъхнал не тръгва трябва му малко да се загрее(нагрей с поялника единия крак) и ако тръгне сменяй с нов,а и струва 20 ст.
loginov - помощник
Здравейте,и аз имам същия телевизор(Funai 2000 MK7) и захранването му гори когато го включа но не от стенбай режим а от копчето на телевизора за захранване.Когато е в стенбай режим започва да издава един цвърчашт звук някъде от импулсния трансформатор.А когато изгори горят транзистори 2SD1710, 2SC3807,ценеров диод D510.Oт какво може да е.Аз съм сменил C506,C516,D245,C343,C344,C346,C348.и пак продължава да гори при включване.И наи интересното е когато го изключиш в режим стенбай започва едно здраво цвърчене.
ELEMENTAL - специалист
R502,503,R504,C505,R505,C507,D505,R507-най-вероятно някой от тези е повреден.Свисти или бръмчи трафа?
loginov - помощник
По скоро свисти трансформатора.
ELEMENTAL - специалист
Значи магнитопровода му не е стегнат добре.
щом си сменил електролитите и всичко което си написал нещата отииват към нов импулсен траф
loginov - помощник
Свалях трансформатора и го мерих нито първичната нито вторичната укъсяват.А да поясня че трафа брамчи само в стенбай режим когато го пусна да работи спира да брамчи.

Тема "проблем с FUNAI TV-2000A MK7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: