• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
mityom - специалист
Привет колеги, взех си 2 телевизора от холандия, като единия е обикновен малък около 14-15 инча, а другия комбиниран чернобял с радио и компактдиск портативен около 6-7 инча става и с батерии и за автомобила и имам следните проблеми и с двата

когато са с антена и примам ефирни телевизии хващат идеална картина, но звук не се чува а само шуми, при малкия има копче за пал секам и като мина на секам идва звука, а изчезва картината

при кабелната всичко е ок, с изключение на канал1 (а там са мачовете)
за големия май трябва да сменя тунера ,но той не ми е много, важен, а как мога да оправя малкия. При него избиранетона програми става с въртящото се копче за търсене на радиото (променлив кондензатор)
:?
valat111 - специалист
Няма нуцда от смяна на тунерите. Трябва им преобразувател на м,еждинната честота на звука 5.5-6.5 KHz. Продават ги готови по магазините за радиоелектронни материали, от порядъка на няколко левчета са. Трябва ти квалифициран техник да ти го пригоди.
valat111 - специалист
Извинявам се за правописните грешки, късно ги видях.
С 2 леви - специалист
За 20-ина лв ще ти ги оправят и двата телевизора в сервиз. Не се занимавай с ходене по магазини и т.н. :wink:
mityom - специалист
ok ма то целта ми е "направи си сам" аз платчиците знам от къде да ги набавя, ама въпроса е къде точно да ги сложа, особено на малкия, споредмен трябва да е някъде коло копчето за пал-секам
stefan_gb - специалист
mityom написа:
ok ма то целта ми е "направи си сам" аз платчиците знам от къде да ги набавя, ама въпроса е къде точно да ги сложа, особено на малкия, споредмен трябва да е някъде коло копчето за пал-секам
Нама нищо общо с копчето.
От написаното мисля че не е добре да монтираш сам платката.

Но ако решиш да човъркаш ще ти дам следните съвети, намери кварца на 5,5 mHz / ако изобщо има/ в МЧУ- то тук се свързва платката. Тя се захранва с 12 V DC обозначено е на платката.
Наи добре е сервиз.
mityom - специалист
ok ще го разглобя и ще видя дали имам такива неща в него щото е доста збито всичко в него, ще кача и снимки
darken_nz - специалист
mityom написа:

когато са с антена и примам ефирни телевизии хващат идеална картина, но звук не се чува а само шуми, при малкия има копче за пал секам и като мина на секам идва звука, а изчезва картината
А защо сменяш на Secam ?
С всичките телевизори, с които съм си имал работа винаги съм задавал настройка на системата PAL-BG или PAL-DK и не съм имал проблем.
На ТВ тунерите на компютрите също (вярно има ментета, но не всички са такива).
Има и нещо друго - май аналоговата телевизия вече не я поддържат така както преди
mityom - специалист
няма от къде да го сменя това BG и DK в менюто я няма тази опция :?
darken_nz - специалист
mityom написа:
няма от къде да го сменя това BG и DK в менюто я няма тази опция :?
Странно.
По принцип трябва да я има.
Това си е съвсем стандартна опция.
Ако са я махнали е доста набутващо.
А за финни настройки и подобни сигурно няма смисъл да питам.
Все пак огледай добре копчетата и менюто.
Иначе проблем като твоя го оправих именно с финна настройка, защото на дадена телевизия не работеше коректно на никоя система и като го настроих с финната направо заспа и това беше само за един канал.
Де да знам няма ли някакви копчета за превключване на честотния обхват или нещо подобно
  • 1
  • 2

Тема "въпрос за тв тунери и честоти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: