• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
petromaniq - специалист
Абе не знам аз на вас какъв ви е критерия,и колегата писал "има си начин" нека обясни как става(боб ли фърля това зарядно). Ама работата излиза като лов на вещици. Кой гарантира обозначения капацитет в/у елемента, степента му на амортизация и т.н. ... или вашите "умни зарядни" плющят елементите и на презаряден ток. Лично аз имам елементи които при заряд, както си му е реда не вдигат за 1-2 даже и за 10 часа. Има литература, където пише, кое и как. Аман от спам и ментета.
С 2 леви - специалист
Изображение

Charging cut-off by exact minus delta V detection
Това е един от методите, дето се ползва в тези зарядни.
petromaniq - специалист
Този метод(данните) - само този дето е измислил диаграмата ги знае :lol: . Никъде няма даннни за волтаж, ампераж и Ah :.... айде сега и ние имаме Google. А по темата досега нищо : аджеба как да разберем кога елемента е зареден.... :? - само зарядното си знае. А за парите дадени за "професионално зарядно" - по-добре карайте на "DURACELL" (извинявам се за рекламата).
Zoro5 - специалист
petromaniq написа:
Този метод(данните) - само този дето е измислил диаграмата ги знае :lol:
petromaniq , диаграмата си е много ясна за този който разбира, а за който не разбира няма смисъл да му се обяснява. Даже на диаграмата са дадени и ТРИТЕ метода за автоматичен заряд, но в случая обикновен потребител няма как "ръчно" да ги следи тия параметри. Но това е пак само критерий за заряд, самия капацитет няма как да се измери директно точно. Може приблизително по напрежението по време на разряд ,или по динамичното съпротивление на елемента ,но това са все косвени методи.
За твое "успокоение" ще кажа ,че поне 10-15% от новите акумулатори са със занижени параметри или направо дефектни и само един такъв е достатъчен да ти скапе целия пакет (когато се ползват няколко последователно свързани). А повечето зарядни са направени да ти скапват бързо акумулаторите, а не да ги зареждат. :)
petromaniq - специалист
Аз смятам, че питащият пита за единични елементи, а няма как да се "успокоя", ако преди всяко зареждане на елемент "свалям" за около 5 часа волт-амперни характеристики....И Моля, Нека този, дето разбира да обясни с "думи прости" на аудиторията и да уважи темата! Ясно е, че не всички можем да разбираме-чак толкова. А..че акутата :lol: за обща употреба не са чак толкова "smart" е друга тема. Далеч съм от мисълта, че питащият е очаквал такъв отговор-който си го разбира не е нужно да му се обяснява.
  • 1
  • 2

Тема "Как да измеря батерии тип АА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: