От мобилни телефони до цифрови камери
stefan_gb - специалист
Да не излезе накрая че и двата боилера са били пробвани без водица или включени неволно, пиши като откриеш проблема .
Любо - специалист
Мерси много момчета за всичките отговори.Утре имам уговорка с клиента в 12 така че вечерта ще ви пиша дали съм се изложил или не.Сега вече пих една ракия и жената вика да се разхождаме в морската така че за днес до тук.
ПП.само да отговоря на последните питания .Боилерите са пълни с вода.Семеиството се е настанило в апартамента преди 2 дена пуснали са боилерите ,ходили на плаж къпали и така всичко ок.Сутринта стават няма ток и разбират че тока спира от единия боилер.Боилерите са два отделни с отделни предпазители самостоятелни за всеки един от тах след дтз.Когато аз отидох докато се занимавах с единия боилер другия бачкаше .И в същото време падна предпазителя на раборещия и от там нататък и които и да пусна предпазителя пада.Така че утре вземам мегер/добре че си купих/един нагревател с нови изолиращи джаджи към него и евентуално и една дтз ако ми я даде от магазина до нас без да плащам и ще пробваме.Вие сте готини пичове и се опитвахте да ми помагате, така че не се съмняваите резултата ще ви е докладван какъвто и да е той.Наздраве и ура за бг току що бихме холандия на волибола :cool:
lubomirlz - специалист
Щом си купил мегер и ще си замерваш, я виж и какво е положението със захранващите кабели на бойлера при включен ключ на бойлерното табло, да не се окаже и нагорял ключ или исталаторите да са се преквалифицирали на дърводелци и да са млатили с пирони по кабелите.
Любо - специалист
Така всичко е ОК вече.Когато отидох се оказа че снощи са имали проблеми и с керамичния котлон изключвал дтз-то.Ама нали бях вече с мегера викам я да мерна тоя 1 вия бойлер и кво 120килоома между нагревателя и корпуса на боилера.Разкачих му кабелите пуснах другия боилер и котлона бачкат си .Смених нагревателя и всичко е ок.Явно тази отечка деиства и на останалите по капризни уреди .
благодаря на всички за съпричастието и компетентните отговори.
mirk - майстор
120kOm няма да излкючат ДТЗ трябва да е не повече от 8-10ком за да ти сработва. А иначе 120 килоома са си малко като изолационно съпротивление, но като се има предвид че е бойлер и то български и това е много :lol:
moimoimoi - майстор
нещо ме съмнява ,но ти ще се чуе :roll:
все пак при 120 килоома и 230 волта захранване тока е 0.0019 ампера което е 0.19 милиампера-няма как да изключва само от този нагревател
но от друга страна ако дтз-то е сложена за главна в таблото то би трябвало от всички включени консуматори да преминава подобен ток на утечка и след като се сумира тока на утечка на всички консуматори може и да надвиши това на дтз-то
е за това трябва дтз-то да е самостоятелно за линията или за консуматора :-D
Любо - специалист
дтз-то е на целия апартамет/а тои ми се видя поне 120 квадрата/най вероятно сумарно го надвишава 2 боилера 4 климатика печки знам ли сега си е ок и се надявам да не се чува нищо:)
lubomirlz - специалист
Моймой бъркате сметките :) 1,9 мА е утечката от въпросният бойлер и като се сумират с останалите уреди резултата е ясен :)
moimoimoi - майстор
верно, 1.9 милиампера са
но като цяло идеята за дтз за главен прекъсвач не е добра,особено с тез 4 климатика
чувал съм че не е хубаво на климатици да се слага дтз
lubomirlz - специалист
Е то за това не е хубаво, малко по-голяма е утечката при тях.
То си е много хубаво нещо ДТЗ но при тая икономия и една защита за цялото табло , хората почват да ги намразват и ги премахват вместо да си добавят още една :)

Тема "питане за дтз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: