• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
2v6 - майстор
petromaniq написа:
Тези "антени" не хващат повече от отвертка, вилица забита в антенния вход( е вярно, като декоративна конструкция всяват респект. Луминесцентните лампи са чист изолатор при нормални условия - използва се само възможността да вържеш кабела за двата и края(при това симетричен), а диска може да бъде заменен с отрязък от коаксиален кабел със съответния диаметър.По-важно е съгласъването на фидера със съответния дипол. За конкретния случай е добре да се направи логопериодична антена. А по проста от телескопичната-няма.
Моя телевизор за съжаление с отверка нищо не хваща.
С логопериодична антена (20 елементна) 1-ва се хваща лошо, а цифровите хич!
Имаш ли предложение за схема на проста логопериодична антена?

С кабела на снимката по-горе хващам идеално всички цифрови и Канал 1 идеално, но БТВ е със сенки...

Благодаря за идеята за бирените кутии! Имам вече две, така че започнах бирената антена. Тъй като страшно ме мързи първоначално няма и да ги режа...

fireman160, купих и такава, но трябва захранването да е до телевизора.
petromaniq - специалист
Значи ти трябва насочена антена само за БТВ. Няма антена която да хваща всичко или ако има тя е като твоята-даже и сенките хваща :lol:, а на това в техниката се казват отразен сигнал. А ако те мързи да режеш кутийките.. поне извади съдържанието :wink:
pana - напреднал
Честно казано не мога да разбера специално тук в този случай за лайка ли става въпрос или човека наистина търси да реши проблема.Искам да му кажа като специалист по телевизорите от 1963 година че ми е било най-противно когато кажа на клиент че проблема му е в антената .И той набързо ми отговори ами не е какво може да и бъде.За твое сведение в телевизора антената се смята за едно усилвателно стъпало .За да ти помогне някой по добре напиши марката на телевизора .На кой канал излъчва районния ретранслатор.Има ли пряка видимост към него .Аз съм върл противник на антените продавани в магазините . Те се произвеждат с оглед да се продават в цялата страна а предавателите са различни. За теб предполагам едно яги седем елементно ще свърши работа.Има среден ъгъл на насочване и добро усилване .Но както казва колегата само за съответния предавател. Иначе Булсатком и няма проблеми!
lz1wvm - специалист
Ако на снимката,ширмовката и средното жило се завъртят на 90 градуса.Като ширмовката стане успоредна на кабела(плътно до него),а средното жило стане продължение на кабела,се получава полувълнов коаксиален дипол.Естестено,че трябва да се оразмери за съответната честота.
2v6 - майстор
pana написа:
Честно казано не мога да разбера специално тук в този случай за лайка ли става въпрос или човека наистина търси да реши проблема.Искам да му кажа като специалист по телевизорите от 1963 година че ми е било най-противно когато кажа на клиент че проблема му е в антената .И той набързо ми отговори ами не е какво може да и бъде.За твое сведение в телевизора антената се смята за едно усилвателно стъпало .За да ти помогне някой по добре напиши марката на телевизора .На кой канал излъчва районния ретранслатор.Има ли пряка видимост към него .Аз съм върл противник на антените продавани в магазините . Те се произвеждат с оглед да се продават в цялата страна а предавателите са различни. За теб предполагам едно яги седем елементно ще свърши работа.Има среден ъгъл на насочване и добро усилване .Но както казва колегата само за съответния предавател. Иначе Булсатком и няма проблеми!

Телевизора е LG модел 2008 година с вграден цифров тунер.
Пак ще повторя - с това на първата снимка (разстоянието до телевизора е около 15м) се хващат всички 8-те аналогови и 6-те цифрови програми от Копитото (плюс още 2 цифрови HD, които излъчват засега само сигнал без програма). Пряка видимост на около 5 км. Вече го ползвам няколко месеца.
Тъй като някои от аналоговите не са идеални се интересувах от нещо малко по-добро самоделно.
Приготвих една бирена антена, но не ми остава време да я пробвам.
Дали със съдържанието в кутиите ще хваща по-добре :?:

Прикачен файл

beer_antenna.JPG
Бирена антена
beer_antenna.JPG (16.89 KиБ) Видяна 9013 пъти
lz1wvm - специалист
До колкото виждам въпрос няма.Или е с готов отговор :) .
pana - напреднал
Явно съм бил прав за Лайката
  • 1
  • 2

Тема "Външна телевизионна антена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: