От мобилни телефони до цифрови камери
zx4rrr - помощник
Здравейте, товаТВ има звук на някои програми, заключен е към DK аудио-процесор MSP 3400GQ та въпросът ми е: на кои крачета да вържа приставка и каква?, ако някой знае, ще му бъда много благодарен, че ми спестява ровене насам-натам. Благодаря
petromaniq - специалист
Да не ровиш виж тук http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Se ... d=MSP3400G а дали ще стане само с приставка мен ме съмнява. Според мен сервиз му е майката(сервизно меню) и така нанататък..
zx4rrr - помощник
Благодаря много, фактически програмите, които нямат звук са на 5.5мгц междинна по звук, но бедата е там, че аз не знам на кои краци да вържа приставката, която я има по магазините и представлява един генератор на 5.5 или 6.5мгц
stefan_gb - специалист
Захрани платката и на изхода и свържи последователно 1 - 4,7 мF електролит и търсиш смело :-D с една импровизирана сонда...
Последна промяна от stefan_gb на чет авг 12, 2010 8:22 pm, променено общо 1 път.
petromaniq - специалист
Той хубво ще "търси смело", ама каква приставка ще му дадат от магазина? Освен това питащият да каже в какъв корпус е схемата, че от много смелост отишъл тв - то в сервиза.
masterrichi - специалист
Първо си смени саф филтъра и вържи платката на 58 краче преди кондензаторчето на msp 3400
Последна промяна от masterrichi на чет авг 12, 2010 10:17 pm, променено общо 2 пъти.
zx4rrr - помощник
Много благодарности на колегите за отзивите, трябва да поясня защо не знам къде да вържа приставката, ами защото не се занимавам с ТВ, а с видеокамери СД ивсевъзможни други, та колега питаше в какъв корпус е процесора-MSP3400G-DIP корпус с 64 крака, приставките по магазините са ген. 5.5 и 6.5 мгц и точно това не знам къде да я вържа за да ми излезне липсващата междинна по звук ( 5.5-6.5) мгц
masterrichi - специалист
masterrichi написа:
Първо си смени саф филтъра и вържи платката на 58 краче преди кондензаторчето на msp 3400
Е чети какво съм ти писал де.подаваш захранване 8в. или 12в. а другия извод на 58 краче преди СМД кондензаторчето.
zx4rrr - помощник
Мойте уважения, колега, чета написаното от теб внимателно и разбрах следното: 12 волта захранване на приставката и сигнала от ген. 5.5или6.5 мгц 58 краче на процесора, през SMD-С357, под саф да разбирам, кварца до процесора, който е с рез. f 18.432000, с каква честота да подменя? Благодаря, ще се реванширам
masterrichi - специалист
Някои му викат пфав филтър,черен е на цвят с 5 крачета,ако първата буква отгоре е G тогава трябва да го смениш с К2950

Тема "Звук на ТВ Тевион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: