От мобилни телефони до цифрови камери
petromaniq - специалист
Търся достатъчно ефективна схема на автогенератор с която да заместя оригиналната, изпълнена с двутактна такава. Дефектирал трансформатора, а развиването му е невъзможно. Задаващ генератор не ми се ползва.Знам че имаше много писано по този въпрос, но.. не откривам засега.
petromaniq - специалист
С 2 леви Благодаря за линковете. Схемата е същата. Успях да развия оригиналния трансформатор донякъде-колекторни 2Х18 нав. възбудителна 4, повишаващата е много тънка и не става. Готовата платка е твърде обемиста и по-подхожда за вграждане в осветително тяло за големите тръби. В случая при мен е платка 2х3 см, вградена в кутийка с U-образна лампа.Възнамерявам да навия нов траф. А предимството на двутакнтите схеми е, че почерняването около електродите е равномерно и имат по-голямо КПД - нещо, което в моя случай е от значение, защото транзисторите са без радиатори поради ограниченото пространство.
С 2 леви - специалист
Повишаващата обикновено я навивам до запълване на макарата, като на всеки ред навивки слагам по един слой хостафан и поне 3 реда под и над готовата повишаваща намотка :!:
petromaniq - специалист
Ако слагам толкова хостафан много бързо ще запълня макарата. Освен това как ти се струва "ред" навит от 0.08 мм :lol:
С 2 леви - специалист
Ще пробие изолацията на проводника - колко е дебела, няколко микрона? И като я закачиш тук-там при навиването и ... нов траф ще навиваш :wink: Сметни си колко ти е напрежението между два слоя ...
miroton - майстор
И аз някога правих такива лампи,но в магазина по 1лв пуснаха 8вт на 12в за 5 лв .Ток на консумация 0.4а.
petromaniq - специалист
То хубаво ама как изчисли 8W при 0.4А на 12V - или това са китайски ватове - колкото да мъждука....И аз някога правих такива лампи, ама какво "Направи сам" съм, като не мога да ремонтирам и то не моята, а на комшийката да речем :-D - иначе къде по-умно е диодна лампа.А за такава 5лв не давам.

Тема "Схема на захранване 9W луминесцентана лампа от 12V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: