От мобилни телефони до цифрови камери
Лаци - помощник
Здравейте. Имам малък проблем, а той е: от скоро се преместих в ново жилище и кутията за телефонната линия се намира в коридора, но пък там няма контакт. Така че телефона, модема и рутера няма как да ги захраня с електр., без да се виждат кабели.Мога да удължа и телефонния кабел до някоя стая, но пак ще се вижда.Та вариантите с които мога да се справя сам са ми ясни- вкопаване на кабел в стената, частично скриване под первазки, пробиване на стени ,вкарване в кабелни канали и т.н. и т.н.
Хрумна ми една идея, но не знам дали е изпълнима- да взема захранване за уредите от кутията на тел. линия?!? Възможно ли е това?
velsi - Почетен майстор
В кутията на телефонната линия няма захранване! Няма какво да вземеш от там.
Лаци - помощник
velsi написа:
В кутията на телефонната линия няма захранване! Няма какво да вземеш от там.
Аааа има, има. Като дете лично съм пробвал с пръсти, а днес на работа след дискусия с колегите пробвахме и с мултицета 48,4V DC, обаче само 27мА.
Е, идеята отпада понеже на уредите им трябва около 1,5А ток.
velsi - Почетен майстор
Знам долу горе какво напрежение има по телефонната линия. Исках да ти кажа, че това, което си намислил няма да стане без да изпадам в подробности. Радвам се, че сам си се убедил.
Lazy_666 - специалист
Би могъл да пуснеш тоци по етернет кабел който ще бъде боднат в рутъра. На етернета 4 от кабелите не се ползват във стандартна 10/100 мегабитова мрежа, така че има мегдан. В коридора ще си имаш само един рутър вързан към розетката и един кабел към него идващ от... някъде.
А на това "някъде", ще има два адаптера които ще захранват двете устройства.

Тема "телефон,модем и рутер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: