От мобилни телефони до цифрови камери
абонат съм на булсат с един основен приемник/телевизор/аналогов.скоро купих нов телевизор LCD. как може да свържа и двата телевизора без да плащам допълнителна такса на булсат. :?
Ники274 - специалист
Има такъв тройник с еф конектори на твърда връзка,обаче каквото гледаш на единия телевизор ,ще гледаш и на другия.За да гледаш на всеки по отделно каквото искаш ти трябва втори приемник ; )
ilian ivanov - специалист
Не можах да схвана.LCD-то купи ли го или го открадна :evil:
blv - специалист
Направи си сам приемника, или ще излезе 15лв. или 1500лв. Проба грешка. :shock: :lol:
Сериозно, твоето питане е несериозно :?
blv - специалист
Питане от мен мога, ли с един телевизор да гледам в две стай?
Бърз отговор от колега :lol: Можеш :? бутни стената :lol:
Но с един сигнал на две ТВ :? Мноооооооого трудна работа :lol:
ilian ivanov - специалист
Аз не мога да разбера как такива хора преценяват от кого точно да откраднат.LCD-то си го купил, ама от Булсата да открадне.Все едно на тях тая работа им е хоби :|
благодаря на НИКИ за отговора.разбрах с две думи.
velas - специалист
Ники говори за сплитер, но може и да не е нужен. На близкия телевизор ползваш SCART/RCA изходите на приемника, а на далечния ползваш RF изхода. Ако няма, си пускаш дълъг AV кабел. Двата телевизора гледат едно и също, лошото е че като си при далечния телевизор не можеш да ползваш дистанционното на приемника. Можеш да си прехвърлиш сигнала и с AV/IR сендер, т.е. без кабели.
За да гледаш различно на втория телевизор задължително ти трябва втори приемник и двоен конвертор.
Ники274 - специалист
Да,може и така да се върже ако близкия телевизор има алтернативен вход и другия да е на антенен жак.Ако се слага сплитер ,то той не трябва да е за кабелна телевизия,а на твърда връзка-тип разклонител.Ако решиш да пускаш с AV/IR сендер цената им е някъде около 80-90 лв прехвърля ти до около 10-15 метра сигнала от приемника и прави комуникация с дистанционното от другата стая възможно : )
ArturDent - Почти Безобиден
Така и така сте заговорили за AV/IR сендери, ако имате опит споделете малко впечатления. Проучвал съм въпроса - но малко не вярвам съвсем на рекламите, които има в нета.
Цени, качество и т.н. предимства и недостатъци.

Тема "допълнителен приемник-как" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: