От мобилни телефони до цифрови камери
perfekt - помощник
Привет колеги.Закупих Ел.колело , но имам проблем със зареждането.Зарядното не е оригинално, като че е правено в час по трудово обучение.Все едно го няма.Колелото е с два акумолатора по 12V/15Ah=24V/15A.Питането ми е: 1.Някой колега има ли такова колело с оригинално захранване ?2.Ако е удобно да измери напрежението на буксата(на задрядното си) преди да го включи към колелото и след това.3.Оригиналното зарядно импулсно ли е ?Знае ли някой?Благодаря предварително
zimel - специалист
Пропускаш съществен елемент :
Напиши какви са акомулаторите - оловни, никел-метал-хидрид или лтийево-йонни.
Тогава колегите могат да те посъветват за ново подходящо зареждащо у-во.
Ако са оловни, мисля , че не е никакъв проблем да се зареждат и със зарядно за автомобилен акомулатор само , че трябва да ограничиш зарядния ток с реостат или лампа.
Ако акомулаторите са свързани последователно, така че да се ползуват на 24 волта си изведи средна точка от тях.... зареждаш първо единия и после другия.
shotik - майстор
Търси зарядно при продавачи на детски електрически мотори или коли за 24 волта напрежение,в базар Илиянци съм питал ,за 24 волта ,1000 милиампера/1 А/,27 лв.
Виждам че си от Видин,но това е положението,намери един ден за пазар.
ditronix - специалист
Проблемът вероятно е в акумулаторите.Такива са си-калпави.Колегата добре те е посъветвал-можеш да ги зареждаш поотделно с автомобилно зарядно.Ако имаш необходимите познания,можеш да си спретнеш зарядно и сам.За тези акумулатори-те са оловни гел акумулатори -единият вариант е да се направи стабилизиран източник 27,5-27,8V,с който акумулаторите могат да се оставят на зареждане неопределено дълго време.Може и напрежението да се повиши до 28,2-28,8V,тогава времето за аряд се ограничава на около 14 часа при изтощени акумулатори.Разбира се,може би и оригиналното зарядно да е калпаво,даже е много вероятно да е така.Но за акумулаторите съм убеден,че вече са си тръгнали...И ако наистина е така и ще купуваш нови акумулатори-купи такива от КОНРАД-хем са по-евтини,хем по-добри ,внос от Китай тук в Родината няма да намериш.Не правя реклама на Дервишев,просто истината е такава-от 20 години ползвам такива акумулатори и многократно съм се убедил в това,което казвам.
rutaro - специалист
Здравеите.ЗА да не пускам нова тема пиша тук.Сложил съм батерия от мобилен телефон на една безжична мишка,батерията е 3,7в 700млач.Зарядното с която го зареждам е от ГСМ,355ма,от него излизат около 8в.Въпроса ми е не е ли много високо това напрежение,и ако е колко трябва да бъде,и колко време да я зареждам.
Батерията е Li-ion.
ssi - специалист
Хе хе..! Как смяташ да я зареждаш тази батерия, като част от електрониката за зареждане е останала в телефона. Единствения начин да си я зареждаш правилно е да си я сложиш в телефона. И да допълня, че при разреждане също трябва да се следи да не падне под определена стойност.
miroton - майстор
Вътре в батерията има електроника и някакъв предпазител.
rutaro - специалист
До колко волта трябва да пада,при мен на 2,8в спира мишката и зареждам.Колкото до електрониката съм оставил само елементите.
ssi - специалист
Мисля, че до 0.9V на елемент. В твоя случай до 2.75V. Имай предвид, че електрониката си има най вероятно и памет за броя цикли на зареждане. Ако искаш потърси из интернет спецификациите на твоята батерия. Ето ти и малко инфо за батерии без електрониката http://www.ibt-power.com/Battery_packs/ ... _tech.html
rutaro - специалист
Благодаря. Това търсех. Мисля да стабилизирам зарядното до 4,1-4,2в,да видя до колко волта точо пада батерията,като спре да работи мишката и ако е под 2.75в да я зареждам през определено време,преди да е изтощена.

Тема "Питане за захранване на електрическо колело" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: