• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
messershmit77 - специалист
Здравейте,имам един монитор LG,който ни приема ни предава,а вечерта си работеше.Модела е от преди три години,моля за идеи,какъв ли е проблема,благодаря.
sstefanov - майстор
Закарай го на сервиз.
liusien - специалист
messershmit77 написа:
Здравейте,имам един монитор LG,който ни приема ни предава,а вечерта си работеше.Модела е от преди три години,моля за идеи,какъв ли е проблема,благодаря.
Разбираш ли от подобна техника? Някога работил ли си по ремонт на телевизори? Ако - ДА, ще ти подскажа какво да направиш, в противен случай, ако караш на "научи се сам" - най-много да направиш по-голяма беля! Същия проблем го имат и телевизорите... :wink: :-D
messershmit77 - специалист
Мислех си ,дали не е изгорял някакъв предпазител вътре,ако изобщо има такива... :?
1115 - специалист
надути кондензатори или вероятно ако пука е студена спойка на захранващата букса.
liusien - специалист
messershmit77 написа:
Мислех си ,дали не е изгорял някакъв предпазител вътре,ако изобщо има такива... :?
Не ми отговори на въпроса - някога работил ли си по ремонт на телевизионни приемници....... :? Горния ти коментар ми навява мисъл, че и да отвориш монитора - ще го гледаш като голям камък! Ако започнеш да пипаш - ще направиш по-голяма беля! Занеси го в сервиз за да ти е "мирна главата"!!! :2thumbs:
petromaniq - специалист
Предпазител има. Провери го и замени със същата стойност евентуално. Ако пак "пукне" - сервиз. Пробвай и с друг захранващ кабел.
stivemaster - майстор
Прилича на кондензатор или захранващ транзистор и в двата случая сервиз не можеш сам.
stefan_gb - специалист
messershmit77 монитора включва ли го към друго ПЦ изобщо светва ли някаква индикация по него, я си сложи ръката от китката до лакета така че да е пред монитора на около 2,3 мм и го пусни и ни кажи дали забелязваш нещо :-D . Ако e LCD монитора НЕ прави пробата.
Trifun - специалист
stefan_gb написа:
... я си сложи ръката от китката до лакета така че да е пред монитора на около 2,3 мм и го пусни и ни кажи дали забелязваш нещо :-D
:lol: А ако се епилираш - сложи котката пред монитора :lol:
  • 1
  • 2

Тема "монитор LG май,че пукна..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: