От мобилни телефони до цифрови камери
null - специалист
Здравейте,
Имам въпрос свързан с една алармена система.
На село са инсталирали алармена система. Към нея има gsm модул, за който казаха, че се изпращал данни по gprs.
Да ама аз съм безумно бос в електрониката...
Какво трябва да значи това?
Мога ли на мой сървър да кача нещо, с което да следя дали става нещо там?
Как да кажа кой е моя сървър?
Въобще не съм сигурен дали за това става дума даже...
Също така ако случайно става това дето си го мисля ... от къде мога да взема още един за вкъщи?
Ето това е въпросния модул.

Прикачен файл

top.png
top.png (166.57 KиБ) Видяна 3972 пъти

Прикачен файл

bottom.png
bottom.png (191.37 KиБ) Видяна 3972 пъти
edesign - специалист
по принцип можеш да изпращаш е-маил и т.н. Но това какви настройки са сложили и пароли могат да ти кажат само тези които са ти инсталирали алармата.
Иначе се продават цели аларми с ГСМ модули, където можеш да следиш нещата с СМС например
http://electronicsdesign-bg.com/?t=7&rID=36
null - специалист
Тогава въпроса се променя:
Това gprs TCP/IP връзка ли прави или се джурка като модем, който трябва да избере номер и т.н.
За модула (SIM300DZ) четох, че имал TCP стек.
Цялата работа май се върти около това кой го е правил това и как да докопам някаква документация за свързване и програмиране на платката. Май за това е белия цокъл - да програмира PIC18 (малкото квадратче)
Аз съм програмист. Очаква се да мога да си вдигна някакъв сервиз дето да посреща заявките ако са по TCP мрежа...
Ники274 - специалист
Gsm модулите са на съвсем прост принцип,в обикновна СИМ карта се вкарва номер на мониторинг-станцията и при задействане на някой канал на входа праща СМС с някакъв код,който се разчита в мониторинга на СОТ-а и им изписва кой вход се е задействал.Има предполагам и възможност да звъни без да праща СМС-и.А друг е въпроса,че има алармени системи които могат да бъдат обслужвани чрез интернет мрежата,но с тез калпави интернет доставчици едва ли е сигурно решение.Както и gsm модулите си имат слаби места....например иди си обери къщата на село точно в 00:30 на нова година да видим кой ще разбере :lol:
null - специалист
Случая с тази платка не е такъв...
Не се изпращат SMS-и и не се набират номера
Прави се през gprs-а TCP връзка със сървър за мониторинг.
Всъщност ме интересува да разбера какво прави...
Дали просто търси през определено време някакъв адрес ... http://xx.xx.xx.xx/monitor
Дали POST-ва данни? Какви? По какъв график?
Или пък още от началото отваря socket към сървъра и си държи постоянно връзката...
Въобще - мога да си организирам следенето на сървъра каквото и да е...
но не знам какво всъщност се случва...
Май се търси производителя на платката, но този от когото я взех забегна в Германия за до края на годината и нямам връзка с него.
kivanov - специалист
null написа:
Случая с тази платка не е такъв...
Не се изпращат SMS-и и не се набират номера
Прави се през gprs-а TCP връзка със сървър за мониторинг.
Всъщност ме интересува да разбера какво прави...
Дали просто търси през определено време някакъв адрес ... http://xx.xx.xx.xx/monitor
Дали POST-ва данни? Какви? По какъв график?
Или пък още от началото отваря socket към сървъра и си държи постоянно връзката...
Въобще - мога да си организирам следенето на сървъра каквото и да е...
но не знам какво всъщност се случва...
Май се търси производителя на платката, но този от когото я взех забегна в Германия за до края на годината и нямам връзка с него.
Дай някоя по - детайлна снимка? Търси се datasheet на контролера и там всичко ще си пише ;)
null - специалист
То аз си намерих инфо за чипа... SIM300DZ
За него има инфо колко ти душа иска.
Но ... не искам аз да си го правя. Искам тази платка да праща данните към моя сървър. Нищо повече.
За това търся евентуално кой е "производителя" за да ми даде и документация.
stefan_gb - специалист
null написа:
То аз си намерих инфо за чипа... SIM300DZ
SIM300DZ си е само вискочестотния модул , а от обратната страна е микроконтролера тоест пика в които е записано какво да прави устроиството според данните от входовете. Така че kivanov е прав а как е програмирано е друг въпрос вече.
null - специалист
Ми че аз точно инфо за цялата платка търся ...

Тема "gsm модул" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: