• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
reevil - специалист
Някой да е виждал из ел. магазините такъв бушон да удари едно рамо!
В Габрово съм обиколил навсякъде и го гледат като извънземен :)
От един стар руски токоизправител е - общо са 3 бушона. 1 и 2 ампера са здрави, но този 5А е заминал.
Размера му е 14мм на дължина и 4мм диаметър
Има ли шанс да открия някъде?
Събирам и идеи за импровизация като запояване на нова жичка и т.н....
Johny - майстор
Точно така - запояваш нова жичка. Имаше таблица какво сечение за колко ампера става. Нека колегите да помогнат. Ако ли не, то вземи жичка от нашите стъклените бушончета и я презапои.
Osiris - специалист
Не се намират такива антики пробвай с жичка и внимавай да не го спукаш че ще трябва да сменяш гнездото :?
lenko71 - специалист
:arrow:

Прикачен файл

Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (118.54 KиБ) Видяна 3141 пъти
Johny - майстор
Открих в "архивите" една бройка, но е на 2А. :sad:
stefan_gb - специалист
Мисля че в игниторите на Филипс имаше подобни ако не се лъжа.
smlxl - специалист
Понеже питаш и за импровизации - няма ли да ти свърши работа предпазител за автомобили?
MamaMy - майстор
Всеки английски щепсел има вътре такъв предпазител. Купувал съм отделно корички с по 10 бр 5 и 10 А. Не съм сигурен дали не ми се търкаля някъде 1 такъв предпазител. Май бях домъкнал и една кафе-машина която не съм я включвал и не знам какъв и е щепсела. Мога да проверя в понеделник.
reevil - специалист
smlxl написа:
Понеже питаш и за импровизации - няма ли да ти свърши работа предпазител за автомобили?
по-големи са и не влизат в гнездото

MamaMy ако не те затруднява погледни, оценявам желанието за помощ въпреки, че и да намериш най-вероятно сме от различни градове :?

ще проверя из магазините дали има някакви по-дълги-поне 3см, за да му взема жичката и да търся някой кадърен да я запой :)
rutaro - специалист
Ако не става от жигули сложи стъклен с една по дебела пружина или парче кабел за подплънка.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със странен размер бушон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: