От мобилни телефони до цифрови камери
kavi67 - специалист
Здравейте!Преди години на село си направих компресор за сгъстен въздух,но тогава имах под ръка 3-фазен ел.двигател(3кw).Сега ми се налага да ползвам компресора в града,но там нямам трифазен ток.Чувал съм,че от трифазен може да се направи на монофазен.Ще помоля ако някои знае точно как се прави,някаква схема или пък какви части да си закупя,и евентуално някаква орентировъчна цена.Благодаря!
Justy - майстор
Провери в старите теми в Електротехника - въпросът е разглеждан със схеми и оразмеряване. Пробвай и с търсачката.
lubomirlz - специалист
След като го вържеш на 220 му измери тока на празен ход (при махнат ремък или докато не е вдигнал налягане) и при вдиганато налягане, за да не вземе да го претовариш.
lubomirlz - специалист
Колеги ето малко по-подробна информация за свързването и избора на кондензатор.

Прикачен файл

380-220V.jpg
380-220V.jpg (46.4 KиБ) Видяна 12577 пъти
kavi67 - специалист
Благодаря на отзовалите се!След консултация с еладжия се оказа,че цялата манипулация ще ми струва около 35-40лв.Ще потърся в обяви,за някои двигател втора употреба,дано така си реша проблема.Още веднъж,БЛАГОДАРЯ!!!
lubomirlz - специалист
Е да ако си сложи и неговата работа може и да струва толкова :)
Иначе трябва да си купиш само 1 кондензатор който не би трябвало да струва повече от 5-10 лв ( скоро не съм купувал кондензатори но е абсурд ако е по-скъп) :?
Johny - майстор
kavi67 написа:
Благодаря на отзовалите се!След консултация с еладжия се оказа,че цялата манипулация ще ми струва около 35-40лв.Ще потърся в обяви,за някои двигател втора употреба,дано така си реша проблема.Още веднъж,БЛАГОДАРЯ!!!
Дай данните на мотора - номинален ток, мощност, какво искаш да да задвижваш, пак ние ще помагаме. След това сам ще прецениш колко ще ти струва.
Аз да ползвам темата. Имам един ел. мотор който е 3кв 1380об/м. Искам да го сложа на компресор за въздух. Само, че нямам трифазен ток . Как да го пусна на 220волта, по възможност да не е с ключ рига? Защото разбрах, че нямало да стане. Ако мислите ,че ще стане някак казвай те. Много благодаря

Тема "Ел.двигател от 380 на 220 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: