От мобилни телефони до цифрови камери
mici - специалист
Жена ми е пишман шофьор, ама без нея не може... :lol: Често забравя да отпусне ръчната спирачка и си кара така няколко пресечки... Нищо, че свети лампичката на таблото. Та си мисля да сложа някаква звукова сигнализация, свързана успоредно на лампичката: когато свети да има и някакъв звуков сигнал: да свири, бръмчи, бражди,... каквото и да е, само да се чува. Мисля, че няма да е сложно. Не разбирам от електроника и моля за помощ - как да си направя такова устройство, да е с елементи, които мога да намеря по магазините за електроника. Може да е на 12 волта, но може и с някаква допълнителна батерийка . Благодаря.
shotik - майстор
Има зумери за 12 волта ,свързваш успоредно на лампата за сигнализация на ръчната спирачка и си готов,не ти трябва друга схема.
stivemaster - майстор
Ами най вече зависи от начина по който са ти сътворили (на съответната кола) буксата за ключето на ръчната. Та там на кабелите направо можеш да вържеш един зумер може и такъв http://constructor.bg/shop/product_info ... d53336c820 и си готов
Osiris - специалист
mici написа:
Жена ми е пишман шофьор, ама без нея не може... :lol: Често забравя да отпусне ръчната спирачка и си кара така няколко пресечки... Нищо, че свети лампичката на таблото. Та си мисля да сложа някаква звукова сигнализация, свързана успоредно на лампичката: когато свети да има и някакъв звуков сигнал: да свири, бръмчи, бражди,... каквото и да е, само да се чува. Мисля, че няма да е сложно. Не разбирам от електроника и моля за помощ - как да си направя такова устройство, да е с елементи, които мога да намеря по магазините за електроника. Може да е на 12 волта, но може и с някаква допълнителна батерийка . Благодаря.
както казват колегите зумер за 12 волта ако не можеш да си намериш питай пак
stefan_gb - специалист
Зумер разбира се и то високочестотен, ама не се притесняваи за жената тя е друго същество ... моята като кара за първи път падна последното гърне , втория път искаше да вземе 90 градуса завои с 80 км.в час .... и от тогава съм и дал десен мигач!
Има съвременни системи /релета /коити прекъсват стартера при задеиствана ръчна може и така да го направиш.
Бай Член - специалист
най-лесно би било да и обясниш, че тази ръчка (за ръчната спирачка) се дърпа само при авария и да не я бара много много
Винаги съм се чудел на хора, дето на прав, здрав и равен път, спират да препикаят някое дърво и тутакси издърпват ръчната спирачка с колкото сила имат нагоре, гаче ли колата ще тръгне на някъде сама.
Аз лично, за близо 20 години откакто имам книжка, съм я ползвал ръчната спирачка не-повече от 21 пъти (20 при минаване на годишния технически преглед, а първият път беше на естакадата за изпита пред кат)
shotik - майстор
Бай Член написа:
най-лесно би било да и обясниш, че тази ръчка (за ръчната спирачка) се дърпа само при авария и да не я бара много много
Винаги съм се чудел на хора, дето на прав, здрав и равен път, спират да препикаят някое дърво и тутакси издърпват ръчната спирачка с колкото сила имат нагоре, гаче ли колата ще тръгне на някъде сама.
Аз лично, за близо 20 години откакто имам книжка, съм я ползвал ръчната спирачка не-повече от 21 пъти (20 при минаване на годишния технически преглед, а първият път беше на естакадата за изпита пред кат)
Колеги,за 30 г в железницата като локомотивен машинист и над 27 г като шофьор съм се убедил от нуждата на ползване на ръчната спирачка,за да не разводняваме темата на колегата може да спорим в друга тема,а който има предложения по питането да пише за него.
mici - специалист
Благодаря за съветите. Днес намерих такъв зумер, утре ще се мушкам в таблото. Колкото до ползуването на ръчната спирачка, колата ни е голяма и тежка и лесно тръгва по наклона. Едно време Жигулата не искаше ръчна, ама на тая все си я дърпам. Вярвам, че е от полза.
lz1wvm - специалист
Често забравя да отпусне ръчната спирачка и си кара така няколко пресечки... Нищо, че свети лампичката на таблото
.

Щом минава няколко пресечки...значи имаш супер двигател,или слаба ръчна.Ако е второто,няма смисъл от зумер,подобре помисли да си смениш накладките или нещо друго в спирачната система.
новия12 - специалист
хм... вие за няколко пресечки си говорите - слаба работа...мойта кара по цял ден на ръчна ....предложил съм и два варианта - и при двата ще ми е по ефтино...
да и отрежа ръчната
и втория да и кача един мънгал зад нея и да гледа лампичката и да я тупа по главата... :-D

Тема "Схемичка за сигнализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: