От мобилни телефони до цифрови камери
skrijo - специалист
Дайте схема за регулиране температурата на поялник за 220В .
mitcd - специалист
Купи си димер за лампа !
Ако искаш да падне мощноста с около 2/3 сложи един диод.
Другото е загуба на време!
Найденов - специалист
Изображение
По първата схема съм направил около 10 регулагора специално поялник за себе си и за приятели. Работи добре- поялника, който оставих за себе си ми служи почтено около 7 години- миналата седмица му изгоря нагревателя. Не си спомням дали регулирането е линейно. Не съм монтирал дросела и кондензатора на входа и така цялата схема се събира в дръжката на поялника, като се прави отвор за потенциометъра(тример, запоен на платката).
MamaMy - майстор
Аз ползвам готови и съм доволен. Размера наистина е уникално малък.
http://hobby.neomontana-bg.com/kit164.htm
gattaka - специалист
Имаше по магазините станция с поялник за около 20-25 лв!
Сигурно е китайска,но какво от това!Аз ползвам вече 4-5 години китайски поялник,който купих за 5 лв и не е мръднал!
nikivd - специалист
Като се заговори за поялници, от къде мога да си закупя поялник 80-100Вата. Но да е нещо надеждно.
stefan_mil4ev - специалист
Някой ползвал ли е по - горе споменатата фирма в линк "Неомонтана"? Има неща които ми харесват, но се чудя дали след като им пратиш парите наистина си получаваш стоката.
MamaMy - майстор
Аз ги ползвам. Дори имам неща готови и още не монтирани. Ако поръчваш искай с куриер. По пощата има някой път проблеми с отворени пратки. Иначе съм сложил регулатор 9 мини на един китайски поялник и е перфектен. Няколко електрически одеяла се сдобиха и те с регулатори. Само, че там ползвам регулатор 12 за плавно включване на лампа, като му монтирам потенциометър и става страхотно. :-D

Прикачен файл

Clipboard1.jpg
Clipboard1.jpg (40.25 KиБ) Видяна 10626 пъти

Прикачен файл

Clipboard2.jpg
Clipboard2.jpg (36.23 KиБ) Видяна 10626 пъти

Прикачен файл

Clipboard3.jpg
Clipboard3.jpg (27.49 KиБ) Видяна 10626 пъти
stefan_mil4ev - специалист
Ами как става поръчката и за доставка колко се заплаща, че нищо не разбрах от сайта им?

Тема "Температура на поялник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: