От мобилни телефони до цифрови камери
jdraganchev - специалист
Искам да разширя функиите на алармената система на гаража, и моля за съвет как да реализирам следното решение в допълнение към алармена система:
1. Искам искам при задействане на аларма да включва 20W/220V лампа, която да има таймер за около 10 секунди.
2. Искам при аларма да подаде сигнал на схема, която след 7 секунди да подава 12 V импулс на друго устройство. Много важно е тук схемата да следи дали продължава сигнала аларма, т.е. ако междувременно през тези 7сек. системата е изключена системата да не сработва!
Изхода, от който мога да взема сигнала подава 12V, ограничението е 2А, и ако има аларма подава +12V, ако системата е в нормален вкл/изкл режим 0V.
Ще съм благодарен ако ми помогнете с детайлно решение.
Ники274 - специалист
Най-добре почни с това каква ти е алармената система в гаража и какво представлява,в смисъл какво има навързано по нея и какво прави и т.н.
jdraganchev - специалист
Ники274 написа:
Най-добре почни с това каква ти е алармената система в гаража и какво представлява,в смисъл какво има навързано по нея и какво прави и т.н.
В гаража имам безжична под-система на домашната Парадокс, конфигуриран като отделен partition. Реализирана е с 2WPGM, 2WPGM-a на входа има сензори за движение, на изхода, който е управляем PGM сирена.
Е искам въпросния изход, който задейства сирената да ползвам при задействане да включва лампа с таймер, и да задейства другия механизъм, който включва мноооооого мощна външна сирена. Целта обаче е при евентуално случайно задействане, външната сирена да "изчака" малко, за да имам време да изключа системата. Нямам възможност да ползвам други "програмируеми" управляеми изходи в гаража, а кабел от вкъщи не мога да пусна.
Ники274 - специалист
Дефакто на теб ти трябва електронна схема която да присъединиш към съществуваща аларма и да изпълнява въпросните неща.Според мен най-лесно ще се изпълни с два-три готови модула релета за време,като ги навържеш към PGM-ма .
jdraganchev - специалист
Ники274 написа:
Дефакто на теб ти трябва електронна схема която да присъединиш към съществуваща аларма и да изпълнява въпросните неща.Според мен най-лесно ще се изпълни с два-три готови модула релета за време,като ги навържеш към PGM-ма .
Бих те помолил да ми кажеш какви, или как да избера такива.
Ники274 - специалист
Нахвърлях набързо каквото ми хрумна,ако има нещо неясно или трябва допълнение казвай :)

Стълбищния автомат ти управлява и регулира времето на светене на лампата.

Прикачен файл

.JPG
.JPG (11.25 KиБ) Видяна 2198 пъти
gigantor - помощник
Добре е че системата ти е Парадокс , но би било добре ако беше писал и кой модел . Ако знаеш модела и имаш описанието на системата би могъл да дадеш закъснението на PGM-а от самата система . Другото което ми стана интересно е ,че ти трябва да имаш входна ( Entry/exit ) зона и на този partition , а тя би трябвало да ти даде нужното входно време . Ако искаш да си улесниш живота по-добре е да се свържеш с техника който ти е монтирал и конфигурирал системата . В нея има гъдели и опции до висока степен . А и най-вероятно с негова помощ ще можете да избегнете и някой и друг кабел ( нали това е целта на Wireless-a ) :-D .

Тема "Доработка на алармена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: