• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Stefan2000 - специалист
Лесно е. Има и опция за чертане на схеми. Единствено, за да не те бърка, мини в настройките на метрична с-ма.
http://www.expresspcb.com/expresspcbhtm/download.htm
marc - специалист
За да не пускам отделна тема , реших да потърся тук помощ и обеснение.Имам Sprint layout 5.0 portable rus и много ми харесва , че си я имам във флашката. Но не бях я отварял повече от 1 месец. Отварям и що да видя- всичките ми файлове ги няма.Излиза едно гадно съобщение : Datei nicht gefunden . Заглавията си ги има , обаче няма ги платките . Имах и схеми - и тях ги няма . Добре че някои от тях съм ги направил макроси и там са запазени .
Програмата , дето ми е на флашката съм я пускал на три компютъра- резултата е същия. Имам програмата и на трите компютъра- същото .
В самата програма имам папки АРХИВ и друга с наименование СХЕМИ И ПЛАТКИ . Няма никой в тях.Има още една- GBR ама и там няма никой ... Къде ли се е дянала информацията и по важното е: защо са се самоизтрили ? Да не би някъде из компа да са се запазили , май ще трябва да се разтършувам....
Мистерия , ама гадна .
Някой имал ли е подобен случай и каква ли може да е причината?
Пък ако ме посъветвате как да възстановя информацията, ще почерпя .
lenko71 - специалист
Причината е, че файловете не са на мястото, където последно са били при отварянето им. Препиши точно името на поне един файл и го потърси с търсачката на Windows. Потърси на флашката и на другите компютри.
Ако не намериш нищо виж тази тема.
marc - специалист
Ленко , благодаря за съвета. Не намерих нищо с ровенето в двата компа , засега . Съмнявам се че в третия комп , дето сега временно е замразен ще намеря всичко ОК. На него имам най новите разработки.Добре че някои разработки съм ги направил макроси. Иначе ще взема да търся с РЕКУВА . С нея съм намирал някои загубени неща.
  • 1
  • 2

Тема "програма за чертаене на платки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: