От мобилни телефони до цифрови камери
Gladiator_BG - специалист
такааа ... от една седмица насам си тровя нервите с моя монитор PHILIPS 190V ...
проблема е следния ... както си разцъквам насам натам или играя някоя игричка монитора просто изгасва (все едно съм му дръпнал кабела) ... след някоя минута сам се пуска ... работи известно време и пак гасне ... по някой път имам късмет да го пусна от копчето което е доло в дясно но в повечето случаи не се получава ... или другата крайност - нали след като изгася компютъра - монитора заспива ... нооо ... след няколко минути или час монитора сам се включва и започва да обикаля по екрана прозорчето с надпис No Input Signal ... и по късно отново сам си заспива ...
когато го отворих видях че на захранващата платка има "надут" кондензатор 2121 и го замених но естествено не очаквах чудеса и той не се оправи ...
четох из форумите че проблема на тези монитори е в трансформаторите но в моя случай дали е така незнам ...
сигурен съм че във форума има хора които се занимават с електроника и за това се обръщам към тях ако могат да помогнат - да го направят ...
ето ТУК и ТУК е инфото за захранващата платка но аз незнам как да го използвам :?
последния път когато карах телевизор на ремонт (с/у бирена фабрика) ми взеха 42лв и някакви стоинки ... като частите които са сменени са 2лв и стотинки и 40лв си взеха за да го отворят и затворят :shock:
ditronix - специалист
Същият проблем го имах и аз.Само че бе гаранционен.Лоша спойка на захранващия щепсел.Ако не е гаранционен мониторът ти и имаш някакви познания-опитай да го отвориш и огледай спойките-ако има пукната такава,ще я видиш.После нежно с поялника...Ако не си в час обаче-не пипай,а бягай в сервиза....
Gladiator_BG - специалист
Принципно съм завършил ТЕТ-а и съм в час с доста работи и мисля че ще мога да проверя спойките но мисля че не е от тях ... 5 години до сега работеше без проблем ...
немога да проследя схемата за да видя каде може да е изгорял някой елемент ...
Osiris - специалист
сигурно е някой кондензатор :wink:
а за телевизионите ремонти е така елементите са ефтини а проблема трудно се намира за това ги вземат парите не само отварянето на капака :shock:
Gladiator_BG - специалист
къде в Пловдив мога да го закарам да го погледнат поне и да не го таксуват като телевизионен ремонт :roll: имайки в предвид че цялата захранваща платка струва към 40лв
утре ще и сменя всички кондензатори и ако не е от тях ... ще си изям ушите :lol:
Osiris - специалист
гледай само тези по инпулсното захранване но ги сменяй със същите ако пише 105 градуса ESR са за весока честота с малко вътрешно съпротивление възможно е някой да е поизсъхнал но да не се е надул
пробвай при включен монитор да ги пипнеш въпросния може да е загрял повече от останалите :?
аз един път съм носил монитор за ремонт щото не ми се занимаваше и въпросния майстор за около 40 кинта беше сложил кондензатори по стари от мене та след месец работа проблема се появи пак смених ги и монитора още работи но вече е морално остарял :wink:
kuger - майстор
При мои близки имаше подобен проблем, само че, монитора си променяше яркостта когато и както му падне.След разкачване на платката с бутоните проблема го няма. Платката е при мен но още не и е ред за проверка.
смени бутона-микричката на power и ще се оправи,при мен са минали поне десет такива филипси.

Тема "малко HELP за един проклет монитор ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: