От мобилни телефони до цифрови камери
tzetzo160 - специалист
Колеги, скоро взех от един приятел един, за дядо ми телевизор Самсунг, стар модел, но сравнение с черно-белия В.Търново на дядо ми, който за нищо не става е перфектен. Занесох го при дядо ми да го свържем, той няма кабелна и само каквото хване с антената на балкона, а именно Канал 1, БТВ, Нова и ПроБг само звук. Сложих телевизора, свързах кабела от антената и почнах да търся програмите. Намери доста канали, но само с картина, като вместо звук има пращене. Само на Канал 1 се чува между пращенето и някакъв говор. Помислих си, че е от антената и го донесох преди малко в нас, да го свържа с кабелната и да видим какво ще стане! Всички канали се хващат перфектно с изключение на Канал 1, БТВ, Нова и ПроБг, като те излизат само с картина и пращене - това е от кабелната. Дава същото качество на изброените канали, както и с обикновената антена от балкона. Можете ли да ме посъветвате, на какво се дължи проблема и как евентуално да го отстраня? Благодаря ви много за помощта!
Последна промяна от tzetzo160 на нед дек 19, 2010 5:07 pm, променено общо 1 път.
sspoko - специалист
когато настроиваш каналите виж и настроиката на звука обикновенно са два стандарта
petkov_75 - специалист
По-скоро системата!При мен има 4- изт/евр,Англия,Франция и евро.Ако е така и при теб,го сложи на "евро" и трябва да се появи звука! :?
tzetzo160 - специалист
Точно от това е бил проблема - сега се оправи! Благодаря ви много още веднъж! :)
ohdan - специалист
Използвам темата на колегата понеже въпросът ми е точно от такъв характера и става дума точно за това ,а именно с каква антена да свържа моят който е Велико търново и иначе си работи перфектно когато е вкл. към кабелна или цифрова, но със обикновенна антена хваща едва, едва и то с постоянно въртене на ант. ,само канал1 и бтв и то с много лошо качество. Ще поясня че в момента телевизора го използвам на вилата в балкана където няма нито кабелна нито цифрова. Ще бъда благодарен на всеки който ми помогне със съвет каква антена да търся за да мога да хващам поне 4/6 канала, като се има в предвид че за същата ще давам пари(ще я купувам) ,което предполага че ще трябва да ми свърши работа и няма да се налага да си давам парите на вятъра.
Благодаря предварително!! :thumbs:
Борислав Бачовски - напреднал
Вариантите са, два. Логопериодична антена, или тези китайчетата, който са окомплектовани с "някакъв усилвател" и опция за дистанционно въртене за избор на посоката към излъчвател на сигнал.
ohdan - специалист
Борислав Бачовски написа:
Вариантите са, два. Логопериодична антена, или тези китайчетата, който са окомплектовани с "някакъв усилвател" и опция за дистанционно въртене за избор на посоката към излъчвател на сигнал.

Благодаря за отговора, ще изчакам още някое предложение че до колкото съм чувал тези китайските нещо не вършели работа. :thumbs:
Обмислям и възможността да си купя само чиния с окото от булсатком и да си нося приемника от къщи когато отивам на вилата. :?

Тема "Помощ за телевизионна антена! - Решено!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: