• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
bikerider_ - специалист
Здравейте и за много години!
Имам следния проблем - телефон Сони Ериксон с бърз порт за зареждане по стандарт ала Сони Ериксон. Буксата за зареждане се слага върху платката на телефона и имам съмнение, че пистите от платката, които правят контакт с буксата са се напукали, понеже когато зарядното се дръпне леко, то губи контакт с буксата. Не е от буксата, понеже смених няколко и всичките бяха нови, а проблемът остана. Буксата изглежда ето така Изображение
и както казах директно се нанизва на платката на телефона, върху пистите на платката. Изображение
На втората снимка се вижда буксата нанизана върху платката(отдолу). Съмнявам се, че пистите са напукани точно там, където правят контакт с буксата. Има ли някакъв течен метал различен от тинол, понеже се съмнявам, че с поялник може да се калайдиса всяка 1 писта(много са фини и нагъсто), с който да може да се удебелят пистите на платката на мястото на контакт с буксата? Благодаря за съветите и весели празници!
velsi - Почетен майстор
Има специални лепила за тази цел. Проводими са, със съдържание на сребро. Не са евтини. Мисля, че съм виждал такова на "Бизон".
bikerider_ - специалист
Каква горе долу е цената и ако намажа всичките контактни писти, които осъществяват връзката с буксата, понеже не знам/не се вижда коя точно е пукната или счупена, дали няма да се изолира буксата? Достатъчно добър контакт ли прави в сравнение с метала на пистите?
velsi - Почетен майстор
Колко скъпи са не мога да ти кажа, но не са непостижимо скъпи. Може би нещо от рода на 20-30 лв за тубичка от няколко грама. А иначе се води точно за възстановяване на прекъснати платки и такива подобни приложения.
bikerider_ - специалист
30лв. не е много, ако мога да накарам този телефон(а и още няколко със същите "болежки") отново да работи безотказно с хендсфрито си. Понеже това е един вид Ахилесова пета на Сони Ериксон-ите след дълга експлоатация.
Въпросът е как непрекъснатите микродвижения на буксата върху конкатите на платката при вадене и поставяне на накрайника на зарядното и хендсфрито в нея, ще се отразят на облепените с контактно лепило писти на платката. Един вид дали няма да изтрият лепилото от мястото му и проблемът пак да е появи след 2-3 включвания/изключвания на зарядното или хендсфрито.
В понеделник ще потърся такова лепило, пък какво ще стане... :? Благодаря за инфото и идеята!
masterrichi - специалист
Абе какви лепила просто почисти пистите с памуче и спирт и леко ги надраскай те са медни,също така и на самата букса.
bikerider_ - специалист
Мислиш ли, че не съм го правил вече? Чистих даже с контактен спрей. Пробвал съм с почистване, не става. И както казах смених 3 различни НОВИ букси. Не може да е все от буксите или от мръсни контакти. Пистите ги почистих, но като примърда леко накрайника на хендсфрито от придръпване на кабела например, докато е в буксата и сигналът прекъсва веднага.
masterrichi - специалист
Има вероятност и кабела на хенсврито да е накъсан,пробвай с друго.
bikerider_ - специалист
Пробвал съм няколко хендсфрита, 2 от които нови. С други телефони не правят проблем, само с този, за който знам, че има проблеми с платката, щото и букси нови му слагах, но без резултат.

ПС: Всъщност, контактите на платката могат ли да се скъсат? Т.е. да получат пукнатини и да не правят контакт? Те са де факто медни пътеки, вкопани в стъклотекстолита, доколкото знам. Могат ли да се скъсат вътре в него от търкането с крачетата набуксата и това да не си личи с просто око, но да е достатъчно, за да не прави контакт буксата? Понеже не виждам друга причина. Освен новите букси да са много хлабави и да играят върху платката, заради което да прекъсва. Старата се разхлабва от много ползване, но новите? като са китайски да са от некачествена пластмаса, с по-неточни размери и да играят върху контактите на платката?! :? Понеже леглото на новата букса е по-широко примерно от размера на платката, влизащ в него? Уплътнявах "леглото" на новите букси с изолирбанд отвътре, за да не играят върху платката, но ефектът е краткотраен - след 4-5 включвания пак прекъсва при леко примърдване на накрайника на хендсфрито. А тъкмо съм глобил телефона и пак...
Последна промяна от bikerider_ на съб яну 01, 2011 8:39 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Попраряне на писти/контакти на платка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: