• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
MamaMy - майстор
рид реле с ниска консумация
http://constructor.bg/shop/product_info ... ff8d67999d
mladkal - майстор
MamaMy написа:
рид реле с ниска консумация
http://constructor.bg/shop/product_info ... ff8d67999d
усещаш сякаш на къде бия в идеята си :wink: Обмислях го като идея, но все още не съм сигурен за стойностите на управляващотото напрежение.... Ще избистря идеята си с ваша помощ и на принципа: проба-грешка
Все пак: БЛАГОДАРЯ, за насоката!
valat111 - специалист
Mladkal, кажи ми мкакво ти трябва да комутираш и ще ти изпратя реле и схема за комутация безплатно, в смисъл разходите по ЕКОНТ само ще са за твоя сметка.
valat111 - специалист
модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 7:24 pm
Мнения: 5071
Местоположение: Велико Търново
Да, въртеше ми се в главата спомен, че имаше нещо кръстосано... Това е вярната схема.

______Велси, това компетентно мнение ли е?___________
8180 - майстор
valat111 написа:
Колега на теб какъв ти е проблемът, че да спамиш темата?
Или не четеш? Велси изказа погрешно мнение, после се поправи, да не остава питащият раздвоен! Съвсем нормално и коректно.
Модераторите само в модераторската си работа могат да грешат и да са прави. :)
В останалото сме като всички други.
По-добре се научи да цитираш правилно и да спазваш Правилата за последователни мнения, после се закачай с Екипа.
mladkal - майстор
Изводите на реленцето са както МамаМу е нарисувал на снимката. в тази позиция релето е нормално затворено. когато се подаде напрежение контакта се прехвърля на долния извод (долу ляво на снимката).
Освен това релето сработва и на напрежение 3.00 V и по -голямо. Под три волта не ще да захапе. Н 3 волта успеваемостта е 50 от 50 опита.

продължавам да мисля глупости и да ви държа в невидение (за сега) к`ви творчески напъни са ме обвзели. :lol:
mirk - майстор
Друг вариант симистор.
MamaMy - майстор
Още снощи мислех вариант с оптрон. Имам подръка един страхотен оптрон с фототриак

К3020Р. Може директно да управлява триак вързан на мрежовото напрежение :wink:
Найденов - специалист
mladkal,
ами ела да пим по ено и да размислим трезво , па току виж сме го измислили :partyman:.
mladkal - майстор
Найденов написа:
mladkal,
ами ела да пим по ено и да размислим трезво , па току виж сме го измислили :partyman:.
Къде!? надявам се не на работното ти място!? :lol: Не че не съм го посещавал, но за разлика от вас (гилдията) моето черно чувство за хумор е по-семпло!...
Загубил съм ти телефона.
  • 1
  • 2

Тема "Реле, изводи, обозначение....Помощта Ви!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: