От мобилни телефони до цифрови камери
vanku60 - напреднал
Става дума за пускане и спиране на водна помпа намираща се в селски двор 2.5 дка.
Бих искал да си спестя препускането до кнопката през 10 мин.по време на поливния сезон.Приемам мнения,препоръки,схеми и идеи.Благодаря.
torbalan - Дървен философ
дистанционно и приемник от автомобилна аларма би трябвало да вършат работа...
а предполагам, че ще се продават такива готови модули и едва ли ще са скъпи...

http://www.dealextreme.com/p/wireless-d ... witch-5298

доставката до тук е безплатна...
vanku60 - напреднал
Торбалан,това като цена и визия ме удовлетворява,но не съм сигурен за безпроблемността на обхвата а и не знам какъв е изходящият елемент на приемното у-во(бобина,реле или нещо друго).Това е от значение за да се реши начина на управление на контактора захранващ ел. двигателя.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
vanku60 написа:
Става дума за пускане и спиране на водна помпа намираща се в селски двор 2.5 дка.
Бих искал да си спестя препускането до кнопката през 10 мин.по време на поливния сезон.Приемам мнения,препоръки,схеми и идеи.Благодаря.
Най-лесно и евтино монтираш в предния край на маркуча един кран и си готов. Спираш крана, преместваш си маркуча и пак пускаш без да оливаш навред. Недостатък - ако помпата прави голямо налягане трябва надите на маркучите да са добре стегнати.
На доста места съм чел, че мощни мотори задължително се пускат при затворени кранове. Центробежните помпи се разтоварват при затворен кран на изхода.
Обаче не трябва да стои така дълго време. Според мен до 5мин. на затворен кран нищо не може да и стане.
torbalan - Дървен философ
vanku60 написа:
Торбалан,това като цена и визия ме удовлетворява,но не съм сигурен за безпроблемността на обхвата а и не знам какъв е изходящият елемент на приемното у-во(бобина,реле или нещо друго).Това е от значение за да се реши начина на управление на контактора захранващ ел. двигателя.
на това му връзваш едно реле и си пускаш/спираш каквото ти душа иска...

позагледах отзивите надолу - доста положителни са...
мрънкат основно за това, че е по британски стандарт направено и не влиза в нормалните конзоли...
inspo - майстор
А това изречение от спецификацията какво ви говори

- For the indoor use only

Най-вероятно за да работи това китайче ще му трябва пряк контакт между устройствата, а в градината...?

П.П И аз си мислех за кран на маркуча или евентуално телефонен кабел хванат за маркуча с малка кнопка в края му :)
torbalan - Дървен философ
само не пускай 220 волта по тоя кабел, че някой ден може да светнеш :)

цитираното изречение означава, че не трябва да го вали дъжд....
това е общо-взето лесно решимо - устройството се прави мобилно и се включва тогава, когато поливаш... като свършиш - прибираш си го в къщи :)
когато вали дъжд - не вярвам някой да се юрка да полива :)

другия вариант е да се постави в кутия, която е влагоустойчива...
ilko81 - напреднал
Аз ползвам това устройство, вързал съм го към вибрационна помпа 500W:
http://www.dealextreme.com/p/r-f-remote ... -240v-3072
Сложил съм го във влагозащитна кутия в кладенеца. Работи безотказно. Само батерията да е читава :)
Последна промяна от ilko81 на пет яну 28, 2011 9:21 am, променено общо 1 път.
vanku60 - напреднал
Благодаря за мненията до момента но;
1 Монтаж на кран не е удачен поради евентуалното разместване на маркучите(2 цола са).
2 Жичното управление го изключвам независимо от волтажа на който работи поради неудобствата които създава.
3 илко81 пробвал ли си от какво максимално разстояние ти сработва използваното от теб у.во.
BAlexandrov - специалист
Ей тук модули да искаш, обади им се

http://www.lesibg.com/index.php?main_pa ... 03k0fa3u50

Тема "Безжично дистанционно управление с гарантиран обхват 50-60м." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: