От мобилни телефони до цифрови камери
mladkal - майстор
Stambolov написа:
Колега иди в някоя техническа книжарница или даже и обикновена да е и поискаи справочника за диоди и транзистори на Конов /оранжево книжле/там са описани повечето популярни трензери диоди тиристори и тн.Има и нагледни схеми как се мерят даже .Повечето техници са започнали точно с този справочник ,аз също Пускам отворен отговор на питането ти за да ме коригират колегите ако те лъжа....
В моя град техническа книжарница няма, а Хеликон и ORANGE не предлагат справочна литература от такова естество... Основно градина, автомобил, строителство,...
8180 - майстор
Колегите с картинките,
Различни неща показвате, според мен.
Оправете, ако е така.
stiv1961 - майстор
Младене,много полезен сайт на нашия градски-Тодор Петров.Най-отдолу под категориите има ,,Полезни връзки".Там има ,,цветен код на резисторите"и DATASHEET-каквото и да значи това :) /и аз съм бос на тая тема/.Та там като напишеш в търсачката кода на транзистора излиза всичко/май/.Нека разбиращите го отворят и да кажат става ли за любители.:
http://www.tpetrov.com/resistor_code.php
http://www.alldatasheet.com/
Найденов - специалист
Младене, следующия път като имаш подобен проблем звънни, па ела да го обсъдим, ама без колата :-D :partyman: . Имам някои справочници, имаме и скенер, та може да нащракаме нещичко.
Ае :drinkers:!
mladkal - майстор
Стояне, проблема не в даташиитовете. С тях стоплих как се борави-всеки едни е своеобразна спецификация и информаця за дадения детайл. Идеята е другаде. Мод 8180 сякаш надушва нещата отдалече.
Мите, благодаря за поканата. (Че си ми и наблизо) Любимото ти тъмно ще е от мен :) Сега проблема е че в два съседни шийта дават по различен начин Е.Б.К. Кой ли е верният!? :?
http://www.datasheetcatalog.com/datashe ... C639.shtml -първи и втори - Сименс и Файърчайлд
MamaMy - майстор
Вторият е верен със сигурност, но винаги трябва да се проверява и с уред. Вади мултицета и тичай при Стоян. И не гледайте дейташитове на гладен стомах :sauf: , че хваща бързо и после има капитан Драйфус :kotz:
Stambolov - специалист
купувам и пращам Справочника на Конов за транзистори и диоди . 0 888 73 22 77 ВАРНА ЕКОНТ
пп. БЕЗ комисионни и тн. ЩЕ пращам и касовата бележка за извършената покупка
- утре ще знам и цената в книжарницата каква е.....
plamenhar - специалист
8180 написа:
Колегите с картинките,
Различни неща показвате, според мен.
Оправете, ако е така.
И аз си помислих,че има грешка,но колегите гледат изводите от различен ъгъл.
Номерацията на горната картинка е по правилна.
cvetanmu - специалист
:) Скоро не се бях ровил по справочниците.За да няма спорове ето как го дават в справочник на Н.Овсянников - 1993 г.

Прикачен файл

scan1.jpg

Прикачен файл

scan2.jpg
Найденов - специалист
Земаш транзистора, слагаш го с плоската страна нагоре, изводите към теб и отляво надясно- Е, С, В- това е според Томас Тауърс-1993- както ти е казал MamaMy.

Тема "разчитане на елементи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: