• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
valentino76bs - майстор
valentino76bs написа:
rammzes написа:
Значи схемата първоначално е батерия, 20 А фусе ,бутон и ел мотор-така идва заводско.Тук слагаме тази сложнотия с целта да направим activ brake на двигателя-поне така разбирам аз.Тоя термичен предпазител предполагам трябва да е при охладителя на транзисторите.Слагам го там последно!
Така, ел мотора движи бутало, натегнато с пружина от едната страна и идеята е да застава буталото в начално положение при свита пружина.

Друг въпрос ме мъчи, двата транзистора ще са на една плочка алуминий-трябва ли да ги изолирам от нея или за тези не е нужно?


Чакай само да видя кой електрод е на корпус че така найзуст не мога......ама сигурно и при двата ще е еднакъв така че иска изолираща подложка....ама нека проверя пак ...
Само ако дрейна е на корпуса може без изолация към самия радиатор....../да бях видял по добре схемата/
valentino76bs - майстор
valentino76bs написа:
valentino76bs написа:
rammzes написа:
Значи схемата първоначално е батерия, 20 А фусе ,бутон и ел мотор-така идва заводско.Тук слагаме тази сложнотия с целта да направим activ brake на двигателя-поне така разбирам аз.Тоя термичен предпазител предполагам трябва да е при охладителя на транзисторите.Слагам го там последно!
Така, ел мотора движи бутало, натегнато с пружина от едната страна и идеята е да застава буталото в начално положение при свита пружина.

Друг въпрос ме мъчи, двата транзистора ще са на една плочка алуминий-трябва ли да ги изолирам от нея или за тези не е нужно?






Само ако дрейна е на корпуса може без изолация към самия радиатор....../да бях видял по добре схемата/

ETO доказателство ,че не е нужно излоация ....давай смело дрейна е..http://www.irf.com/product-info/datashe ... rl1404.pdf, http://www.irf.com/product-info/datashe ... rf5210.pdf. :partyman:
petromaniq - специалист
Изолацията, надали е големия проблем в случая. Според мен термопредпазителя трябва да щади елдвигателя. А при тези токове, надали е необходим голям радиатор за мосфетите.
valentino76bs - майстор
petromaniq написа:
Изолацията, надали е големия проблем в случая. Според мен термопредпазителя трябва да щади елдвигателя. А при тези токове, надали е необходим голям радиатор за мосфетите.
Човека иска на радиатор и пита дали трябва да са изолирани.......аз отговарям, НЕ.А пък и доколкото разбрах някаква прерабока прави на картечницата.,и не са ми ясни къде нещо там загрява/дали фюса е на радиатора/и или на самия корпус на пушкалото незнам а да е на самия мотор 100 градуса съмнително е малко/ ........
petromaniq - специалист
Малеййй страх :shock: . Сега вече ще дойдат ония със СРС-тата :axe: . Отиде "Гатлинга" :mrgreen:
valentino76bs - майстор
petromaniq написа:
Малеййй страх :shock: . Сега вече ще дойдат ония със СРС-тата :axe: . Отиде "Гатлинга" :mrgreen:
Абе на бой държа, друго да не мъ праят....че срама е голям после... :partyman:
Мерси много за проявената инициатива!Има много какво да се научи от вас!Ще им сложа малък радиатор и ще следя как се държи и дали си върши работата!

:) иначе автоматите са абсолютни копия на истинските,и са доста впечатляващи,...спокойно може да се обере ..банка например :prayer: :wink:
valentino76bs - майстор
rammzes написа:
Мерси много за проявената инициатива!Има много какво да се научи от вас!Ще им сложа малък радиатор и ще следя как се държи и дали си върши работата!

:) иначе автоматите са абсолютни копия на истинските,и са доста впечатляващи,...спокойно може да се обере ..банка например :prayer: :wink:

пусни една снимка да го видя тва РПГ... :)
sstefanov - майстор
Батерията не е ли 1000mAh (а не 1000mA)?
  • 1
  • 2

Тема "въпрос по една схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: