От мобилни телефони до цифрови камери
playdeni - напреднал
Здравейте,имам V50 2005 с High-performance sound system ,но е само със CD(без changer) а всички знаем колко е кофти да слагаш 1 диск с 16 трака...Sad
Та реших да оправя проблема и започнах да търся варианти,но уви беше само 1(защото оригиналното Волво CD е с оптика);DENSION Gateway 500 за 800лв. Confused което разбира се нее добър вариант!!!Но разбира се не се обезкуражих и продължих търсенето кагато попаднах на това; http://forums.swedespeed.com/showthread ... und-system. в който хората показват,че с жълти стотинки може да си направим AUX-in ,и сега
тук идва истинския проблем-АЗ СЪМ ТЕХНИЧЕСКИ НЕГРАМОТЕН!!! и грам не разбирам как,кое,какво и какви точно части трябват!?!?

п.с.1във въпросния форум на 1-ва страница,доколкото разбирам, 1-вия вариант е да се запоява на усилвателя,а след това на 6-та започват в самото CD има доста схеми и обяснения,който мисля,че ще бъдат полезни,но човек все пак трябва да знае това/онова
Ще бъда мн.балагодарен и признателен ако някой удари едно рамо
Draganov - специалист
Варианта с FM трансмитер не ти допада,предполагам.Но това е най-евтиното и безболезнено решение.Изваждал ли си СД-то да погледнеш дали нямаш изведени IN чинчове? На много СД-та ги има,висят на 10-тина сантиметрови кабелчета отзад.
playdeni - напреднал
Draganov написа:
Варианта с FM трансмитер не ти допада,предполагам.Но това е най-евтиното и безболезнено решение.Изваждал ли си СД-то да погледнеш дали нямаш изведени IN чинчове? На много СД-та ги има,висят на 10-тина сантиметрови кабелчета отзад.
Благодаря за отговора :) варианта с трансмитера май въобще нее вариант :)))
изваждал съм го,няма чинчове :cry: та се стига до запояването,за което нямам нищо против,но лошото, е че неразбирам нищо от кондезатори,микро фаради и тн :(((
Draganov - специалист
Запояването е най-лесната част-става за 1-2 минути.Трудното е,да откриеш къде са левия и десния канал на предусилвателя,а ако е четириканален ,упражнението става почти невъзможно.Потърси схема из нета и после някой,който разбира от електроника.Успех!
playdeni - напреднал
Благодаря за съвета-4-ри канален е схемата е тук http://forums.swedespeed.com/showthread ... tem./page6 но не разбирам когато взема кабел 3.5мм как да го запоя на 4 места като той няма толкова"жички" примерно?
playdeni - напреднал
Здравейте,след дълго четене и пресяване мисля,че открих - точно това,което ми е нужно,но за жалост незнам как точно да го направя,защото не мога да си отговоря на някой мн елемнтарни въпроси,като;
-кое краче с кое се свързва
-кое кабелче къде излиза и къде влиза
-къде точно в когато е готава платката трябва да се свърже 3.5мм кабел-той ще има 2 жички,а те излизат повече..
-от къде мога да си купя компонентите
но нека сложа снимки и продължа с обяснението;
Прикачен файл:
3.jpg
Използват двойно екраниран телефонен,а също ставало и коксиален кабел.
Трябва да се прекъсне веригата между C509/R515 и C625 за един аудио канал, а също така и за другия канали между C510/R516 и C626.
Използвайте остър инструмент, внимавайте да не повредите други компоненти на борда!
черните стрелки показват прекъсването на веригата.
***Проблем 1-сега не мога да разбера този кабел,колко жички има и на колко места е запоен(логично да е на 2х2.защото ако е коксиален той е 2 жичен)но тук ми се вижда,че има 3 спойки м/у C509/R515 и C625.
Сега идва ред на въпросната платка(двете отделни релета за аудио източници (AUX / радио)-като тук е пълна магла какво се случва ще сложа и оригиналния текст;
Прикачен файл:
1.jpg

Използват два SPDT Миниатюрни релета с 12V намотка.Освен това, можете да използвате една DPDT (двойно поле)или др с 12V намотка!обърнете внимание, че някои от релета имат намотки с поляритет (защитен диод вътре)!
ОРИГИНАЛЕН ТЕКСТ-I used two SPDT (single pole double throw?) miniature relays with a 12V coil. alternatively, you can also use one DPDT (double pole...) from matsu****a or the RS type stock no. 476-612 or any other with 12V coil.
note, that some of the relay coils have a polarity (protective diode inside)
платката от долу;
Прикачен файл:
4.jpg
един малко по-изчистен вариант с 1 реле(мисля) като тук се виждат сложените за защита 100 ohm резистори(по един за ляв и един за десен аудио канал) и др не ми е ясно...
Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg (101.37 KиБ) Видяна 4142 пъти
.
това е мн лош превод през гугъл,мисля,че за захранването на релето което свързват със запалката-минус на релето сонда отива в земята на платката, както и се насочва чрез превключвателите като състав RS не.до 12V-пинов на запалката.Използвайте малки 100mA (зависи от реле бобина)предпазител.
ОРИГИНАЛЕН ТЕКСТ-minus of the relay coil goes to ground on the circuit board, plus is routed via a toggle switch such as RS stock no. 2508338980 to the 12V-pin of the cigarette lighter. Use a small 100mA (depends on the relay coil) fuse inbetween.
И за финал използва 3,5 мм стерео жак с вграден ключ!
А това е схемата на момчето;
Прикачен файл:
shema.jpg
shema.jpg (80.85 KиБ) Видяна 4142 пъти
Та това е което искам да направя,но ми трябват малко обяснения и пояснения-не изглежда трудно,но човек все пак трябва да има някакви познания-а при мен в тази област липсват :(
Ще съм мн благодарен ако някой отдели малко време за съвет :)
lenko71 - специалист
Кабела има оплетка (екран) и две жила - общо стават три.
3.5 mm не е кабела, а диаметъра на жака (малък стерео жак).
Оплетките се запояват към маса.
Двете жила на единия са към C525, C526, на другия към C509, C510 и т. н. както е на схемата.
От релето излиза още един такъв кабел, който всъщност се ползва за AUX вход.
Ако схемата нищо не ти говори, по-добре не се захващай.
playdeni - напреднал
lenko71 написа:
Кабела има оплетка (екран) и две жила - общо стават три.
3.5 mm не е кабела, а диаметъра на жака (малък стерео жак).
Оплетките се запояват към маса.
Двете жила на единия са към C525, C526, на другия към C509, C510 и т. н. както е на схемата.
От релето излиза още един такъв кабел, който всъщност се ползва за AUX вход.
Ако схемата нищо не ти говори, по-добре не се захващай.
Благодаря за отговора-леле това за кабела са елементарни неща,а аз просто не съм се замислил и давах по енерция,сега нещата вече ми се изясниха малко:)
Мисля,че мога да прекасна вразките и да запоя на правилните места,но сега остава проблема с направата на платката(РЕЛЕТО)..там ми се стува пална индия и,а незнам точно какво ми трябва-като компоненти(незнам като отида в магазина какво да си пойскам(а също така незнам къде има такива магазини))
а схемата не ми е ясна мн.мн,но преполагам,че с малко помощ ще се оправя :)
lenko71 - специалист
Ако напишеш от къде си все някой ще те упъти за магазин.
Релето е за 12V, с два независими контакта с две положения. Може да занесеш направо картинката в магазина, те ще разберат.
На някои релета има и схема на изводите.
playdeni - напреднал
lenko71 написа:
Ако напишеш от къде си все някой ще те упъти за магазин.
Релето е за 12V, с два независими контакта с две положения. Може да занесеш направо картинката в магазина, те ще разберат.
На някои релета има и схема на изводите.
Благодаря отново,това да занеса снимка е добра идея,но все пак-мощности,волтове,омове и тн..примерно дали релето да бъде едно DPDT или две SPDT ,каква е разликата и кой вариант по-добар?
п.с.коригирах си профила-от София съм :)

Тема "AUX-in Volvo V50 2005г." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: