• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
boltik - специалист
Здравейте.Преди месец си закупих показаните по-долу акомулаторни батерйки.Зареждам ги 4-5 часа и издържат около седмица.Преди,когато бях с обикновенни дистанционното издържаше до месец.Къде ми е грешката?

Прикачен файл

DSCN0893.JPG
rutaro - специалист
Най вероятно в напрежението на батериите е проблема.Старите са по 1,5в, а тези по 1,2в.
Не е нормално предишните ти батерии да издържат толкова малко.Като гледам дистанционното е от булсатком моите батерии са над 2 години и още държат.
sstefanov - майстор
Акумулаторите от този тип се саморазреждат дори и да не са включени никъде.
Използвай обикновени алкални батерии, за предпочитане "Long life". Ако са качествени издържат над 5 години.
sstefanov написа:
Акумулаторите от този тип се саморазреждат дори и да не са включени никъде.
Използвай обикновени алкални батерии, за предпочитане "Long life". Ако са качествени издържат над 5 години.
Прав е колегата,една акумулаторна батерия,като не се ползва се саморазрежда,другото което трябва да се знае-една акум батерия си показва пълния капацитет,след 7-8 заряди и разряди,дори е нормално,като заредиш батерииките първия път,да паднат за нула време.По принцип трябва да се използва зарядно,на тази фирма/на която са батериите/.Ако ти се играе,изхаби батериите два-три пъти,примерно с прожектор,и след това ги ползваи на дистанционното,ще се учидиш колко са издържливи.
mirk - майстор
Сложи алкални Дурасел с годност 2015та и ще забравиш за батерии. Какви са тия акумулаторни измишльотини, колко ток харчи това дистанционно че му слагаш акумулатор. :shock:
velsi - Почетен майстор
Проблема ти може би е в това, че ги зареждаш 4-5 часа. Не знам какво ти е зарядното и дали изклюва след като са заредени, но аз имам на Санио и то зарежда 15 часа. Предполагам, че просто не ги зареждаш до край и затова не изкарват много.
stiv1961 - майстор
Както казаха колегите по-горе не виждам защо трябва да се слагат акумулаторни батерии в консуматор,който няма голяма консумация на ток
boltik - специалист
Аз си мислех,че съм си решил проблемът за 2 години.Така се получава,когато човек не разбира.

Прикачен файл

DSCN0896.JPG
vencil - специалист
Ами що се отнася за зарядното няма да казвам че е б...., но в тази тема има нещо написано за зарядните и ако искаш може да хвърлиш едно око. http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 1&start=20

Що се отнася до батериите хич не си сбъркал че използваш зарядни, просто си объркал модела.Важно е за какво използваш батериите и какъв модел са те.Най-общо казано има акумулатори за многократна употреба с нисък вътрешен разряд, и такива като твоят модел.Ето линк за батерии с които няма да имаш такива проблеми: http://www.bviphotovideo.com/public/ind ... ductid=301 Естествено че има и други марки които ще ти свършат същата работа.
Chefo77 - майстор
Наистина - и аз не виждам причина да се купуват акумулаторни батерии за дистанционно. Може би ако си играеш по 4-5 часа на ден, има някакъв смисъл, но иначе хубави алкални батерии се представят доста добре. Например батериите на дистанцията на климатика са произведени 05.06, в употреба са от началото на 2007, годни до март 2013. Дистанционното има дисплей, който е активен 24/7. Батериите са Duracell AAA, нямат турбо, плюс или каквото и да е друго. Това го казвам само за справка кооооолко дълго могат да издържат едни батерии в едно дистанционно.
Иначе акумулаторни - за играчките на малките, за фотоапарата... на места, където има голяма консумация и чест "оборот" на батерии. Даже мишката ми е с алкални и ги яде за 5-6 месеца.
  • 1
  • 2

Тема "Зареждане на батерйки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: