• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте!Интересуват ме Инвертерите за кола които преобразуват 12волта в 220 , дали с тях може да се захрани електромотор и ако да колко голям.Благодаря предварително :)
stoy@n - специалист
Това зависи от мощността на инветрора....
Brave - специалист
И не е само това - повечето инвертори, за да са по-евтини и прости, не правят синусидално променливо напрежение, ами фронта на вълните е в най-добрия случай трапецовиден. Заради това, двигател, включен в такъв инвертор, обикновенно работи шумно, не с пълна мощност и се загрява повече от нормалното.
Благодаря ви!Евентуално какъв ел.двигател ще мога да захраня (от какво).Щукнала ми е идея да си направя ел,двигател на колелото и много се интересувам.
ecotronic - специалист
teodor_vt написа:
Благодаря ви!Евентуално какъв ел.двигател ще мога да захраня (от какво).Щукнала ми е идея да си направя ел,двигател на колелото и много се интересувам.

Ако идеята ти е да си сложиш ел. двигател, захранван от акумулатор за да ти заднижва колелото, защо искаш да ползваш двигател на 220V. ?
Ако е 12 волта двигателя примерно някои стартер от кола или някакъв електромотор например от електрическа косачка или нещо подобно кое ще е по добре
world_explorer - специалист
http://www.panda-bg.com/search.php?UID= ... 95&lang=bg
Има всякъкви инвертори според това за каква мощност ти е необходима.
ecotronic - специалист
teodor_vt написа:
Ако е 12 волта двигателя примерно някои стартер от кола или някакъв електромотор например от електрическа косачка или нещо подобно кое ще е по добре
Ако ще ползваш 12 волтов акумулатор като захранващ източник при всички положения е много по-добре да ползваш подходящ постояннотоков двигател за 12 волта. Така ще спечелиш:
1 - ще ти отпаднат загубите при преобразуването от dc 12 на ac 220.
2 - Постояннотоковият двигател има много по-добра тягова характеристика (голям въртящ момент)
3 - Въртящият момент по-малко се влияе от оборотите (в сравнение с променливотокови асинпронни двигатели).
4 - Самият двигател е по-компактен
5 - По-лесно му се регулират оборотите

PS за електрическа косачка не се сещам какъв и е двигателя, но стартер е прекалено мощен.
Благодаря ти за инфото.Не сам много запознат с материята и ми помогна.Какъв двигател би препоръчал?
  • 1
  • 2

Тема "DC Ac Инвертер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: