• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
velas - специалист
Draganov написа:
Виваком и Сателайт БГ също имат сателитни пакети.
Сателит БГ няма никакви пакети, върви тестова услуга.
БТК... :vom:
bonebiker - напреднал
leosat varna написа:
Да взема да се включа и аз, че ми е професия... :rolleyes:
Фактора "качество на картината" е субективен. На един му харесва едно, на друг - друго. НО! За да се гледа картинка с ниска резолюция на панел с висока резолюция със задоволително качество са необходими някои условия.
От практиката си съм се убедил, че най-важното условие за добра картина е самия телевизор, т.е. неговия скалер - софтуерно-хардуерна възможност за подобряване качеството на входящ видео сигнал. Следващото важно условие е вида на приемника, неговия скалер и начина на видеопредаването към телевизора. Третия фактор е резолюцията и битрейда на постъпващия сигнал. Да не се забравя и качеството на използваните кабели за връзките между устройствата.

Та, в конкретния случай ако приемем, че постъпващия сигнал е със средно качество, то този кабелен приемник няма никакъв скалер. Видеосигнала се предава по нискокачествен начин, чрез Composit или в по-добрия случай по RGB. Телевизора е от нисък клас с почти никакъв скалер и резултатът е налице - лоша картина.

Начини за пооправяне на ситуацията:
Ако приемника има изход Component - използвай него.
Промени настройките на телевизора до максималното задоволително ниво.
Смени си доставчика на телевизия и/или вида на приемника.
Смени телевизора с такъв от висок клас.
С малки условности съм съгласен с колегата. При мен Кабеларката ми доставят пакет с ДВБ-Ц стандарти го ползвам директно чрез тунера на Телевизора --18 битова обработка на картината Маи е наи високия клас.
ТА ДА ТИ КАЖА . аНАЛОГОВИТЕ ПО НЯКОГА МИ СЕ СТРУВА ЧЕ СЕ ВИЖДАТ ПО ДОБРЕ ОТ ЦИФРОВИТЕ ИМ КАНАЛИ. Но техниците се изненадаха как им се виждала кабелната като го видяха( маи и те не смятат че им е добре сигнала) ....... та оправа те само Висок клас ТВ това е.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с "цифрова телевизия".Моля за мнение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: