От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте
значи имам един стар телевизор Goldstar и преди седмица нещо му се случи :-D
Проблема е че половината от екрана е черно в средата е картината а дригата половина бяло.
Можели да се оправи и колко ще искат в сервиз, да знам ако е много да не се занимавам.
Ако не ме разбрахте ето един пример с картинка:
ако приемем картинката долу като екран и зеленото е картинката която показва в момента:
Изображение

Прикачен файл

exp.png
exp.png (2.89 KиБ) Видяна 2763 пъти
valat111 - специалист
Частично свиване на картината по вертикала, означава, че "плаче" за кондензатори стъпалото на генератора за хоризонтална развивка /това е евтин ремонт/. Но това черно в ляво, бяло в дясно е не съвсем обичаен дефект. Занеси го в сервиза, като имаш право да изискаш да те уведомят за стойността на ремонта. Ако не ти хареса цената си го вземаш без да им плащаш. Все пак това е много стара техника. Това е предшественика на марката LG.
Може да е стар ,но е доста надежен тв и според мен си заслужава да си го поправиш.Ремонта в сервиз , ще е за 25лв -можеш и сам да го поправиш като смениш кондензаторите във студената част на захранването 100мф/160в.
Смених кондензаторите които каза и вече черното от едната страна се махна обаче картината е много светла и има бели линии.
лявата част на екрана е добре от средата започва да се избелва и дясната част е много светла и има бели линии.
ето пак картинка:
Изображение
Имаш още един кондензатор за смяна ,това е кондензатора на 200-то волта за видеоусилвателите,намира се до ТХО и е 10мф или 22 мф на 250в
Или по-добре намери къде ти пише 200в на платката на кинескопа и там спои един кондензатор 10мф /250в като плюса е на пистата за 200в а минуса е на маса.
TV-SERVISE написа:
Имаш още един кондензатор за смяна ,това е кондензатора на 200-то волта за видеоусилвателите,намира се до ТХО и е 10мф или 22 мф на 250в
еее много Ти Благодаря смених и този кондензатор и сега е като НОВ. Още веднъж ти БЛАГОДАРЯ! =D>

Тема "Проблем с телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: