От мобилни телефони до цифрови камери
miroton - майстор
Здравеите,имам аналогов телефон искам да го вкюча в цифрофата мрежа,без да махам шаибата.Някои може ли дами помогне със схема.

Прикачен файл

Снимки0148.jpg
Снимки0148.jpg (48.89 KиБ) Видяна 3804 пъти
ecotronic - специалист
miroton написа:
Здравеите,имам аналогов телефон искам да го вкюча в цифрофата мрежа,без да махам шаибата.Някои може ли дами помогне със схема.
Ами тя ако е мрежата на БТК (имам впредвид проводната мрежа) би трябвало да може да избира импулсно. Ти пробвал ли си да го включиш?
miroton - майстор
Това е стария телефон и нестава защото не е тонален.
ecotronic - специалист
miroton написа:
Това е стария телефон и нестава защото не е тонален.
Прощавай за упорството ми но моля да ми кажеш дали си го пробвал. Пак казвам Новите цифрови централи на БТК подържат импулсно избиране. Т. e. такива телефони работят все още. Поне в София е така.
miroton - майстор
Несъм го пробвал,защото техниците от бтк ми казаха да го изхвърля.Дано се окажеш прав.
ecotronic - специалист
miroton написа:
Несъм го пробвал,защото техниците от бтк ми казаха да го изхвърля.Дано се окажеш прав.
Обезателно го пробвай.

Не само у нас а и по цял свят и най-съвременните централи подържат както тонално така и импулсно набиране.
ArturDent - Почти Безобиден
Работи,
На майка ми сложих телефон с тонално набиране, но тя така и не свикна с него.
Забучих стария със шайба и той си работеше, без проблем. Модел някъде към 70-те, на ХХ век.
smlxl - специалист
И аз бих си сложил нещо такова в къщи, защото съм чувал, че могат да се използват, но голямата ми мечта са тези, уличните монетни автомати с шайба. Такова нещо искам да си сложа вкъщи наред с останалите модерни джаджи :-D
krasiorocknroll - специалист
Ако опиташ да включиш монетен апарат няма да проработи.Схемата му е по-различна от апаратите ТА. :sad: /Освен с предизбирач и Т и R реле при него се използваха и 2 допълнителни плоски релета-От А29/ :)
smlxl - специалист
Ей, ти ми разби чувствата :-D Нищо не разбрах, освен това, че ако се докопам до монетен автомат едно към едно няма да стане. Ще трябва да му изкормя релетата и да трансплантирам вътрешностите на някой обикновен телефон. :lol: Така ли?
Btw, защо такава несъвместимост има в схемите при положение, че предназначението и на битовия и на обществения е едно и също?

Тема "Телефон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: