• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
barelata - помощник
Здравейте, направих си една машинка за имитиране на звуци на различни животни.Състои се от MP3-ка,усилвател и сирена от аларма на кола.Въпросът ми е колко A/h акумулатор да си взема за да може да издържи поне 15-18 часа? Сирената е 20W ,а ето тук са параметрите на усилвателя http://www.pasatbg.com/jsp/downloadFile.jsp?fileId=1549 . Използвам само единият канал на усилвателя.Захранването ще е 12V.
kuger - майстор
Това, предполагам с цел да плаши нежелани гости? Колко време ще работи /постоянно или периодично/?
Има ли възможност за 220v заряд на АБ постоянно /това когато АБ се използва като резерв, когато няма ток/?
barelata - помощник
Ами целта е да издържи да чурулика в продължение на тези 15-18 часа, а после акумулатора ще се зарежда. АБ няма възможност да се зарежда постоянно.
kuger - майстор
Тогава, предполагам към 20-25 Ah ще свърши работа.
BAlexandrov - специалист
Включи го и измери реалния ток при сила на звука каквато ти е необходима. Тогава може да се мисли.
barelata - помощник
BAlexandrov написа:
Включи го и измери реалния ток при сила на звука каквато ти е необходима. Тогава може да се мисли.
Проблема е, че нямам амперметър, но май ще трябва да потърся от някой или да си купя.
BAlexandrov - специалист
Е един елементарен мултицет за 5-10 лв върши работа...
barelata - помощник
BAlexandrov написа:
Включи го и измери реалния ток при сила на звука каквато ти е необходима. Тогава може да се мисли.
Токът който консумира машинката усилена колкото ми е необходимо не надвишава 500 милиампера. Сега остава някой да ме просветли какъв трябва да е акумулатора и ще съм много благодарен.
BAlexandrov - специалист
Значи ако искаш 18 часа - това са 9 Амперчаса, с малко резерв - 12 Ач акумулатор трябва да стигне.
Дълбокото разреждане и зареждане намалява живота на акумулатора, но пак ще е поне година. Така че реши колко голям ти е удобно да носиш с този или по-голям капацитет.
MamaMy - майстор
Поне 10Ah. Има едни оловни полу-сухи за ЮПС-и. В магазините за електроника вървят от 30-70 лв.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв акумулатор да си взема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: