От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,
Купих се безжичен звънец с пир датчик за движение - китайче.Датчика в гаража, приемника при мен на 4 етаж - работи добре. Проблема е във фалшивите сигнали.Изчетох каквото намерих с търсачката. При мен проблема за фалшивите тревоги не е в приемника - не реагира на други такива звънци при комшии, СОТ, аларми и т.н. а в датчика.До този извод стигнах след като изключих датчика, приемника работи и няма звънене.
Моля някой да помогне какво да правя, на какво реагира датчика /в гаража няма котки, мишки и т.н./?
Благодаря!
ecotronic - специалист
Тези датчици реагират на промяна на топлинното поле в обема, който е в обхвата им. Това означава, че ако има дори движение на въздуха (топлинни клинове) може да сработи. Можеш да пробваш да избегнеш проблема с подходящо насочване на датчика.
Какво означава това? Първоначално го сложих фронталтно срещу вратата на гаража, а после странично. В първия случай сработваше по често. При втория по-рядко, но като ме събуди 2-3 часа през нощта ми разгонва фамилията.
bonebiker - напреднал
Пробвай да му намалиш чувствителносста....Трябва да има тример за това.
Johny - майстор
Виж 3 датчик: http://www.sat-24.net/alarm/alarm4.html
Този е за животни до 38кг, но има и по-чувствителни - например до 15кг. Просто потърси в нета.
Аз си купих такъв /до 15кг./ за една аларма, само дето още не съм го монтирал :lol: :lol: :lol:
marto68 - помощник
А тример за регулиране на чувствителност няма ли?ако няма пробвай да го засенчиш с изолир бан на половина и кажи има ли ефект. :yawinkle:
Благодаря колеги за съветите,
Последвах ги, но няма резултат.Облепих датчика с алуминиево фолио, но пак сработва. Затова смених звънеца с друг. За резултата ще пиша.
Проблема е бил в "качеството" на датчика.Новия работи - датчика в гаража - приемника на 4 етаж.
Още един път благодаря на всички за съветите.

Тема "безжичен звънец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: