• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
nebeto - специалист
ЗДР.Първо се извинявам понеже темата не е за тука обаче незнам по подходящо място.Рехил съм да си купя една хубава,стабилна,инжинерна елка.Калкулатора трябва да има комплексни числа,аркуси,синуси,Ln,e^x и много рдуги подобни сложноматематически функции.Тъй като със тези изисквания дори и някаква куче марка ще стружа пари аз съм решил да купя нещо на водещите фирми,поне ще мога да я ползвам гудини наред.Аз до колкото знам калкулаторите на "SHARP", "CITIZEN", "Casio" са доста добри,вие какво мислите.Финанси долу-горе 30-40 лв.Благодаря
5kof - специалист
Във София книжарниците около и в ТУ предлагат богат избор.. Също съм виждал и на книжарниците в УАСГ.Дано модераторите не го сметнат за реклама.
ditronix - специалист
То добре,ама тук май са само копия и ментета.Намери някой студент,който отива в Щатите да работи лятото-там са без пари направо-за за 50-60$ може да се вземе програмируема машинка с графичен дисплей!
nebeto - специалист
От Варна съм,и на мен ми се струва,че тукашните са малко ментета щащото един приятел има абсолютно същия калкулатора показан от "lenko71" само,че някаква измислена марка за 8лв.Все пак благодаря за съветите,а относно марките както много се отчаях като видях тази Casio за тия пари,а същата с друга марка за 8лв.
Chefo77 - майстор
А защо държиш да е нещо марково, немарковите не смятат правилно ли?
Преди много време (говоря за 20-ина години), дядо ми беше донесъл един калкулатор на Casio - със синуси, косинуси ... В калъфче, голяма гъзарийка. 10-ина години след това ми пападна имитация на същия модел, но "no name". Разликата между двата беше в това, че на ментето бутоните се натискаха една идея по-трудно, че не беше изпипан толкова добре. Ааа, и в сложните операцийки, ментето смяташе една миликунда по-бавно.
В този ред на мисли, струва ли си да дадеш 50 лева (примерно) за нещо, което ще върши работа като това за 10?
Trifun - специалист
Chefo77 написа:
... ментето смяташе една миликунда по-бавно.
:lol: :lol: :lol:
kuger - майстор
Това става ли? Китайче, 17 лева, но е супер.

Прикачен файл

Изображение331 (512 x 384).jpg
Изображение331 (512 x 384).jpg (59.61 KиБ) Видяна 2618 пъти
nebeto - специалист
искаше ми се да е маркова за да е по стабилна и по натам да можех да покажа на децата с какъв калкулатор съм учил и т.н.

Благодаря все пак.
sstefanov - майстор
Е, това да ти е проблема с децата ... :)
  • 1
  • 2

Тема "маркови калкулатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: