От мобилни телефони до цифрови камери
moji - напреднал
Здравейте! Телевизора (samsung CW-29M206V) в детската стая се прецака нещо, навремето съм учил точно това ама... просто ума ми закърня за този вид ремонти. Все пак може ли съвет в коя част на веригата да търся проблема, а именно : от долу екрана е събран до ниво да речем 1/5 от екрана? Моля ви за съвет, да знам къде да търся проблема? Благодаря Ви предварително!
Stambolov - специалист
Нямам я схемата затова директно----имаш изсъхнал кондензатор около ГЕНЕРАТОРА ЗА ВЕРТИКАЛНО ОТКЛОНЕНИЕ ....Или самия ГВО е повреден .Ако не можеш да се ориентираш коя е интегралата тя е запоена вертикално и е монтирана на малко радиаторче обикновено с размери 5см/7см.
moji - напреднал
Благодаря ти! Утре ще свалям капака да си припомня някои неща значи, защото не ми се дава на ремонт 10 годишен телевизор. Благодаря още веднъж за насоката
moji - напреднал
На интегралата LA7845 и бяха прецакани спойките. Очевидно от прегряване. Презапоих ги и проблема изчезна. Въпросът ми сега е , от какво се е получило това и дали да сменя все пак двата електролита които са там 100/50v ?

Тема "проблем с телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: