От мобилни телефони до цифрови камери
kikirikiki - специалист
Здравейте, искам да си направя нещо като домашен телефон.
Жилището е на 2 етажа и за да викнеш някой който е горе или трябва да се качваш по стълби или да викаш доста силно.
Искам свързаност меожду кухня, антре, офис, 2 спални и една баня :)
Преди години имаше нещо подобно, за деца - казваше се КАИА
baharkadirov - специалист
Аз също съм запален по тази идея....И за целта се поинтересувах....Питах специализираните магазини за такава техника...иии....останах изненадан :shock: от цените им.....за 1 точка-т.е.1 апарат....ми искат 70 лв....Проверих и в големите хипермаркети....В Практикер имат нещо подобно....но то е по-вече като домофон....с три слушалки с по 3 бутона...като можеш да си комуникираш м/у тях освен,че можеш да отключиш врата....Та...добре ще е....някой запознат да сподели мнение....
NeoBoss - специалист
каква е идеята , от всяка точка да можеш да можеш повикаш всяка друга ида се проведе индивидуален разговр или като натиснеш едно копче да звънят всички телефони и който и да вдигне да може да слуша и да говори. Ако е втрото мисля че ще е доста лесен вариант :) ама все ще трябва да е със аналогови телефони - тия със шайбата и будилника вътре :D
marnik - специалист
ако ползвате домашен телефонен пост, то може да си вземете апарат с майка и 2-3 безжични слушалки, които имат възможност да си звънят една на друга. то като се замисля, за да ползвате тази функция не ви трябва телефонен пост, а само апарата...
kikirikiki - специалист
хубаво е да звъни от точка до точка, но и вар. в който звъни навсякъде също е ок
maistor-sm - специалист
Наи хубава работа ще ти свърши малка телефонна централа,но и цената не е ниска.
Ако можеш да си намриш втора употреба -също е вариянт.
Minkov - специалист
КАИА е високоговоряща уредба, между шефа и много подчинени. Имам една такава, но няма да ти свърши работа, защото се управлява от едно място (директора), а останалите са подчинени и могат да виката само директора. Подчинените постове могат да разговарят помежду си, само ако директора ги свърже в конферентна връзка.
За твоя случай по-рационалното е да използваш домофонна уредба с по-сложна система за повикване. Правено е и работи добре.
kikirikiki - специалист
Даааа,
благодаря.
Аз КАИА съм имал едно време, но нямах спомен точно как функионира, но имаше на ШЕФА няколко копчета а на малките х1
Може би централа ще е
Ако някой има КАИА и я продава може да ми пише :P
maistor-sm - специалист
Виж тук продават някаква евтина централа-http://obiavi.data.bg/single/119034
Може да ти свърши някаква работа.

Тема "Домашен телефон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: