От мобилни телефони до цифрови камери
maddoktor - специалист
Здравейте - днеска ми хрумна една идея - и ако някой може да помогне с иде = добре ми е дошъл :)
Как трябва да постъпя за да следя даден уред колко време работи - 80 литра бойлер .
Идеята ми в крайна сметка - да следи ако го оставя за даден период от 24 часа = колко часа е бачкал .
Имам някаква странна идея - към нагревателя се връзва схемата и при работа на всяка минута да отброява един импулс - и накрая да виждам колко импулса има . Преди време правих така :
Една калпава елка - след като отворя и запоя на бутона ( = ) кабелчета към рид-ампула
и напиша 1+1 , така след като сложа на патронника на дрелката макара за да си навия бобина - и един магнит , като приближа до него рид-ампулата. И така при всеки оборот добавя 1 намотка :)

Тука за да стане номера ми трябва някаква схема която при включване към мрежата ( 220 волта - или нагревателя ) и за всяка минута отчита - 1 импулс .
inspo - майстор
Мисля, че това е лесно да се направи. Направо елементарно.
Слагаш едно реле, когато се включи нагревателя да се включва и то.
А контакта му да пуска кварцов часовник с машинка от тези стенните .
Така ще знаеш точно колко е работил бойлера.
За по голям период от 24 часа не знам. :prost:
maddoktor - специалист
Хитра идея - предполагам - контакта на релето ще затваря веригата на батерията ?
inspo - майстор
Това е идеята.
Последна промяна от inspo на нед апр 10, 2011 8:32 pm, променено общо 1 път.
maddoktor - специалист
много благодаря - ще направя постановката - и ще и се раздвам доста :)
после ще споделя как е сработила идеята на практика .
maddoktor - специалист
Идеята за бойлера скоро ще бъде осъществена - но днеска си поиграх да видя къде по дяволите отива тока за който плащаме :)
Осъзнахме че само ако се вманияча и брат ми също и се заемем да играем - всеки на неговия компютър - имаме 2 х 300 вата ( компютрите ни ) + 2 х 75 вата ( мониторите ни ) и някой друг ват за музиката :) и ето 1 киловат + някой друг ел. уред .

ПОнеже след като имаме за 30 дни = 1300 киловата дневна - се падат 2,7 киловата на ден - Но нали имаме и няколко хладилника и бойлери . Това се случи през Януари месец .
А днеска платихме пак толкова парички около 300 лв. :censored:

Всичко го мерихме с Mastech MS2002 Clamp Meter
Ужассс - направо ми се приисква да спра да играя на моя сандък и да спра да слушам музика - ако я засиля ( 2х200/8 ома + 1х700/8 ома ) :x

Затова беше и идеята да видя през 24 часа - колко време е загрявал водата
защото е постоянно включен 80 литровия бойлер - и предполагахме от много години че ако е включен постоянно - има по-малко разход , спрямо ако го включваш преди да се къпеш - а сме много народ ( 4 човека )
shotik - майстор
Имам брояч на 220 волта и показва колко часа е включен консуматор,ако те интересува повече ,пиши на лични.
maddoktor - специалист
драсни инфо на лична поща :) първо ти
maddoktor - специалист
тактиката сработи великолепно - оказа се следното -
ако нацяло е използвана водата - ни трябва около 70 мин., за да сгреем водата и да може да се ползва . Но ако стои през деня и не се ползва - той използва около 15 мин. за да поддържа водата до момента на ползването му . А ние сме 4 маймуни :)

Тука се досетих че може пералнята ни да зима доста енергия - и нея ще я видим колко зима с помощта на ампер клещи .

Тема "Търся схема за следене на включен уред." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: