От мобилни телефони до цифрови камери
Значи искам да си напрая AUX да може да си пускам музика от телефона или MP3. Касетофона е Sony XR-1300R. бях го свързал там където влизат кабелите откъм главата, но има някакви пращенета не знам от какво са дали не съм я свързал добре или сигнала е силен и трябват резистори:) Благодаря предварително !
Прикачен файл:
fasfa.JPG
Прикачен файл:
fagf.JPG
ecotronic - специалист
Не можеш да ползваш този вход на който е свързана главата, защото той е с много висока чувствителност. Ако се опитваш да намалиш нивото на източника, не е добра идея, защото какъв е смисъла, да се подтиска един сигнал а после да се усилва?
Варианите са 2:

1 - да направиш вход на касетофона на място от схемата, където чувствителността съответства на нивото на подавания сигнал. Обикновено това е мястото, където са честотните корекции и усилването.
2 - да си намериш - продават се едни устройства с форма на касетка, имат вход на който се подава сигнал от източник и се пъхат в касетофона. Правят индуктивна връзка с главата на касетофона и така вкарват сигнала в него.
Имам касетка и общо взето съм доволен от качеството, но постоянно мушкаш, вадиш малко кофти...
Не съм много запознат с тея неща и ако е много сложно ще си остана май с касетката :)
ecotronic - специалист
miroo93 написа:
Имам касетка и общо взето съм доволен от качеството, но постоянно мушкаш, вадиш малко кофти...
Не съм много запознат с тея неща и ако е много сложно ще си остана май с касетката :)
Не е много сложно, но е добре да имаш поне схемата на касетофона. Не че не може без схема да се направи, но е по-опасно да се повреди нещо.

Този касетофон нали има и радио? Защо не ползваш трансмитер? Аз ползвам такъв и качеството е много добро.
Е то кадето и касетката там и трансметера според мен ама
От къде мога да си намеря схема
ecotronic - специалист
miroo93 написа:
Е то кадето и касетката там и трансметера според мен ама
От къде мога да си намеря схема
Има готови трансмитери, на цена около 25 лева. Даже имат и дистанционно управление. Те всъщност съчетават УКВ трансмитер с MP3 плеър. Като плеърът работи само с външна флаш памет.
За твоя случай би могъл да ползваш такъв, като твоя плеър ще го ползваш само като флаш памет. За да ползваш и други звукови източници би било добре трансмитерът да има и аналогов вход. Моят няма, но не ми и трябва. Иначе съм много доволен от него. С едва 8 GB флашка - пей сърце :rolleyes:
Fender_str - специалист
Имаш ли идея колко модела радиокасетофони имат сони? Няма как да гадаем тво тояно кой от всичките е, ако нямаш схема а и вероятно и да имаш не би могъл да я разчетеш, търсиш чипчето на крайното съпало обикновено е някакво тда примерно 2003. Намираш в нета инфо за разположението на крачетата и с едно цк ключе правиш така, че да може да превключваш входа от касетка/радио на линеен вход.

Тема "AUX на касетофон SONY" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: