От мобилни телефони до цифрови камери
unicata - специалист
Здравейте, имам xbox 360 който не чете дискове отскоро, чета че много се прецакват, но бих искал първо да пробвам да почистя лещите преди да реша да купувам нови. Въпросът е обаче как се чистят лещи без да се прецакат. Някои хора препоръчват само с вода и памучен парцал, а други съветват спирт.
Как е най-добре?
ecotronic - специалист
unicata написа:
Здравейте, имам xbox 360 който не чете дискове отскоро, чета че много се прецакват, но бих искал първо да пробвам да почистя лещите преди да реша да купувам нови. Въпросът е обаче как се чистят лещи без да се прецакат. Някои хора препоръчват само с вода и памучен парцал, а други съветват спирт.
Как е най-добре?
Продават се почистващи дискове.
unicata - специалист
Ползвах навремето такъв, за нищо не стават
ecotronic - специалист
В такъв случай по-добре с вода, защото органични вещества могат да повредят (разядат) повърхността на лещата.
asen4o - специалист
Аз си чистех окото на уредбата с тампон за ухо, мокра го с вода и събирам прахта и оставям да изсъхне ( тампона да е влажен , не да се стича вода от него). При мен работи.
taxi855 - специалист
Почистващият диск почиства с четчици които дефакто удрят лещата и могат да повредят окачването й. Лично аз съм си прецаквал оптика така. И аз мисля че е най-добре с клечка за ухо навлажнена с вода или може би със спирт ( ако е по силно замърсена).
molosy - специалист
Поразгледай в магазините за фототехника, лещите на обективите са далеч по-деликатна (и много по-скъпа) материя :-D

Ето една идея:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00002.html
ArturDent - Почти Безобиден
Беше дискутирана такава тема преди време. Ползвай търсачката.
Иначе най-добри резултати се получават с плюнка.
nebeto - специалист
аз ги чистя с с чиста хартия направена на фунийка и с острото връхче,но като казвам чиста хартия имам предвид като тия А4 да не е парче от списание или нещо подобно дето има сумата химикали по него,а иначе с хамуче за уши ефекта пак е добър.Успех.

Тема "Как се чистят лещи на CD, DVD и BR" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: