От мобилни телефони до цифрови камери
jimi1966 - напреднал
Моля за помощ.Как да вържа плеъра към домашното кино и от там към телевизора.Проблема е,че домашното кино започна да чете избирателно.Постоянно ръчкам кабелите отзад и вече прекъснах два.Когато малката слуша музика иска да минава през колоните за по-голяма сила.Плеъра има HDMI,5,1 CH аудио изход чинчове,S- видео изход и чинч,скарт букса.Домашното кино има аудио изходи два чинча и изход за монитор чинч.Въпроса ми е възможно ли е това да стане и какви кабели за къде са ми необходими.Благодаря предварително.
darken_nz - специалист
Ами ако няма претенции може да се ползва и стереоканала на буфера, но няма да работят всички колонки, а и друг е въпросът, че не всяка музика и не всеки филм е 5.1.
Може да се направи номера да се подаде и на двата аудио входа на буфера и да се превключва, когато има 5.1 източник, а за двуканален на обикновенния стереовход.
SPDIF няма ли ?
Даже най-евтините плеъри имат вече, но е важно дали има и буфера.
А за картината може всякак, но на HDMI е най-качествено.
Ако има SPDIF се подава от там на буфера за по-качествен звук, а телевизора може да си остане на HDMI, ако има такъв терминал и ако не е зает с нещо друго.
Ако няма се подава от скарт, а на буфера от двата канала или от петте.
Ако се пусне два канала на режим 5.1 могат да се получат много приятни изкривявания.
Аз лично нямам чак такива претенции за 5.1, а по-скоро за хубав плътен звук и при мен звука отива към стереоуредба от ''компота''.
Ако Ви е трудно пратете снимки и ще Ви покажа къде и как, но не вярвам да е толкова сложно за вас.
Предполагам, че Вие сте човека, на който все му изчезваше темата. Бях я видял много набързо, но ме викнаха, а като се освободих вече я нямаше. :-D
Успех!
jimi1966 - напреднал
Прикачен файл:
Домашното кино0147.jpg

Прикачен файл

плеър0149.jpg

Прикачен файл

плеър0145.jpg

Прикачен файл

плеър0143.jpg
vvventsi - специалист
аз не разбрах точно какво искаш да направиш,защо ти е този плеар като си имаш цяла система за домашно кино,при мен е така аз имам ресиивър с 5.1канала ,има декодери за dolby digital DTS i dolby prologicII,а и също DVD плеар ,DVD плеара съм го свързал с ресиивара с SPDIF това е изход който подава директно цифров звук към ресиивара представлява обикновен чинч,но на самата букса пише SPDIF, плеара също е свързан към телевизора с конпозитния сигнал ,тоест обикновения видео сигнал жълтия чинч,сега вече DVD плеара съм го прибрал и не го ползвам а съм свързал ресиивара към компютъра пак със цифровия изход на звуковата ми карта SPDIF-coaksial,a видео картата ми е свързана към телевизора пак със жълтия чинч!
cvetanmu - специалист
Проблема на това домашно кино е, че има само изходи.
Към него сигнал не може да се подава ( без да броим двата аудио входа,на които обикновенно се подава сигнал от тв-то). Ако телевизора има няколко входа и двете ги включваш директно към телевизора - домашното кино с чинч-скарт кабел, а плеъра ако има втори скарт на тв-то със скарт-скарт.
darken_nz - специалист
Проблемът наистина с този модел е, че изборът не е голям.
От диска ако има ще се наслаждавате не 5.1, но от външния източник - не.
Опциите за видео също са много ограничени - само composite.
За звукът се свързва един двоен кабел (червен и бял) от плеъра (или от телевизора със scart адаптер) към външния източник на домашното кино , а видео сигнала от едното устройство се подава към един терминал, а на другото устройсто на друг.
Примерно домашното кино на composite (жълтия), dvd-то на component (ако телевизорът има)
За съжаление нещата стоят така.
И после от менюто най-вероятно за да се чува за звука се превключва на AUX.
Според мен вариантът със scart адаптера за звук от ТВ няма много смисъл, но все пак е алтернатива и трябваше да го посоча.
Ето една инструкция на английски. но ако някой намери на бг може да я качи. (може да е полезна на някой)
http://www.mediafire.com/?c1pqhvh4zkwlqs4
Аз умишлено не взимам ситеми, на които озвучаването е вградено, а предпочитам да закупя отделно такава ситема за озвучаване каквато си харесам.
Но аз даже не съм я позлвал много - другите я ползват.
Аз си ползвам компютъра и уредбата.
А когато измислят пеър който да надмине компютър - обадете ми се.

Тема "Домашно кино с DVD плеър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: