От мобилни телефони до цифрови камери
KR373N - помощник
здравейте видях темата и за да не отварям нова ще пиша тук нов съм в електротехниката и не мога да разбера захранването на 2 те платки от трансформатор 12V къде и се подава четох описанието и пише че се подава на точка 7 и маса тоест - да е заземен някъде а + да го свържа на точка 7 ?
hidrazin - майстор
Ти не си нов в електротехниката а си много далеч от нея. Тази цветомузика не се захранва с трансформатор. Той дава променливо напрежение. На теб ти трябва постояннотоково захранване с необходимата мощност и напрежение в посочените граници. Плюсът са подава на 7 а минусът на маса - там където има означение за маса което е такова .
:partyman:
8180 - майстор
KR373N написа:
здравейте видях темата и за да не отварям нова ще пиша тук нов съм в електротехниката и не мога да разбера захранването на 2 те платки от трансформатор 12V къде и се подава четох описанието и пише че се подава на точка 7 и маса тоест - да е заземен някъде а + да го свържа на точка 7 ?
Не следя внимателно темата, че нещо беше тръгнала "у лево".
Ако питаш за схемата от линка на Хидразин (Неомонтана), ПОЧТИ е както пишеш - + на 7, минус на маса на малката платка.
НО - трафовете нямат +/-. В случая ти трябва траф - изправител (Грец) - филтриращ кондензатор. С една дума ПОСТОЯННОТОКОВО ЗАХРАНВАНЕ 12/15V. Може да се ползва и подходящо готово или да се сглоби. По-горе май ставаше дума за автомобил, където няма нужда от този изправител.
Добре си е описано в линка.
Филтровата платка (голямата) се захранва през малката, като се свържат изводите 8 и масите на двете платки.
Успех,

П.П. Хирдразин ме е изпреварил. :)
KR373N - помощник
Здравейте, така ли трябва да е вързано всичко защото има някакъв проблем с всичко защото на 1 канал ми дава 9 10V на другите 0,1 0,3 все едно сам си го вързал за трансформатора диода и си свети постоянно от къде идва проблема ?


Изображение
lz1wvm - специалист
Защо захранването не го подадеш на малката платка,и от там на голямата(както е описано).Ами си го разкрачил на двете платки.
KR373N - помощник
на голямата платка в точка 8 колко V трябва да показва защото при мен ми показва 0.48V което е малко странно
lz1wvm - специалист
Ако имаш такова напрежение на 8-ма точка,R7 щеше да запуши още първата минута....замери му стойността да не е в килооми.
KR373N - помощник
значи замерих на R7 дава 11,50V а на кондензатор C1 ми идва 0.42V и на точка 8 на малката платка вади 0.42V
KR373N - помощник
преди да влезне в резистор R7 напрежението е 10,80V след резистора спада на 0,42V през кондензатора C1 би трябвало да повиши напрежението но там също дава 0,42 и на точка 8 на малката платка ми изкарва 0,42V мислех да не е изгорял кондензатора смених го с нов и същата работа може ли проблема да е от слаб трансформатор защото трансформатора който ползвам не е кой знае колко силен като ампера бих го замерил но нещо не се получава замерването ако имате някаква идея ще е супер защото от 4 дена го мъча и не мога да разбера къде е проблема :(

Тема "Малко помощ за цветомузика ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: