От мобилни телефони до цифрови камери
KR373N - помощник
снимките не са много добри че в момента нямам по добра камера.

Прикачен файл

IMG_20130423_182650.jpg

Прикачен файл

IMG_20130423_182635.jpg

Прикачен файл

IMG_20130423_182628.jpg
miroton - майстор
Имам предвид лисчето с чертежите към кита дето са ти го дали.
KR373N - помощник
Изображение ето това ми дойде с кита
lz1wvm - специалист
KR373N явно четеш избирателно,или не обръщаш внимание на написаното.Не може в един резистор 47 ома да имаш пад 10 волта и да не грее.... :idea:
KR373N - помощник
то е ясно че е невъзможно да имам такъв голям пад въпроса е защо прави този пад от къде идва проблема?

п.с: дайте ми някои подходящ трансформатор който ще ми свърши работа защото проблема може да е и от трансформатора от къде и какъв да взема :) ако е от него разбира се защото ако не е от него няма смисъл :D
miroton - майстор
Я кажи на това дето му викаш трансформатор имали грец и филтриращ кондензатор.
Наи добре го включи с импулсно от комп.
KR373N - помощник
ее чак толкова не съм тъп :D има грец всичко е точно показва 11,50V но мисля че проблема идва от резистора ще пробвам с друг утре защото днес няма да мога да излезна и ще взема друг да видим дали пак така ще прави :)
KR373N - помощник
здравейте отново оправих проблема сега вече ми дава 12,50V на т.8 но на изходите 4,5,6 не идва никакъв ток може ли да има изгорял тиристор ?
lz1wvm - специалист
Как го оправи проблема,какво направи.Поне пиши ясно и точно,какво си направил,за да очакваш някой да ти помогне...между другото,имаш ли мултицет,за да мериш резисторите.
KR373N - помощник
проблема беше в резистор R7 а сега имам друг въпрос канала за ниските честоти ми свети постоянно а другите мигат но когато задържи музиката в 1 такт на висока честота остава да светят диодите може ли да и кажете кой канал как да го настроя така че да е нормално мигането и на 3 те канала?

Тема "Малко помощ за цветомузика ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: