От мобилни телефони до цифрови камери
KR373N - помощник
само да вмъкна че звука идва от суб буфер който е с променливо напрежение и колкото повече се усилва толкова по голям ток пуска по този начин на входа идва повече от 1.2V което пише че не е желателно а ако сложа резистор пък пише че и това не е желателно някакви предложения ?
hladnia - специалист
miroton написа:
Качи схемата.
Спази ли всички връзки.
Изправеното напрежение се подава на единия от входовете на компаратор (U6, U7 или U8). На другия му вход чрез делител (RP1/R18, RP2/R29 или RP3/R30) се задва прага на сработване на компаратора или с други думи с тримерите се регулира нивото на входния сигнал, при което ще светне лампата не съответния честотен обхват.
Измери на компараторите какво е напрежението във точките 1-2 и1-3 на всеки канал. :partyman:
Ето ти и малко подобрения, за да избегнеш връзката, между усилвател цветомузика
Схемата е пробвана работи.
Изображение
miro_9703 - специалист
Добре как го оправи тоя проблем с R7, че аз имам същия .. след него имам 0.52V, а като го махна и сложа проводник на негово място транзисторите T1,T2 и Т3 започват да греят здраво за секунди ...

П.П: проблемът съм бил аз ! :D Вместо 47 ома резистор съм сложил 47 килоома ...
KR373N - помощник
аз бях сложил пак не както трябва там :D но за сега всичко е супер остана ми само нов трансформатор да взема защото има голям спад на светлина когато светят всички и най вече червените и зелените като светят синия цвят се опитва да свети но няма Power хахах
KR373N - помощник
hladnia написа:
miroton написа:
Качи схемата.
Спази ли всички връзки.
Изправеното напрежение се подава на единия от входовете на компаратор (U6, U7 или U8). На другия му вход чрез делител (RP1/R18, RP2/R29 или RP3/R30) се задва прага на сработване на компаратора или с други думи с тримерите се регулира нивото на входния сигнал, при което ще светне лампата не съответния честотен обхват.
Измери на компараторите какво е напрежението във точките 1-2 и1-3 на всеки канал. :partyman:
Ето ти и малко подобрения, за да избегнеш връзката, между усилвател цветомузика
Схемата е пробвана работи.
Изображение
добре ама тук липсват още някой работи по тази снимка няма ли я с всичко описано

Тема "Малко помощ за цветомузика ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: