• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
batkoradko - специалист
колеги, дайте акъл как да си обуча дистанцинните на Рено Клио. Оказва се, че по незнайни обстоятелства преди година единия ключ се бъгна, а сега и другия. Хубавото е, че имобилайзера работи, само дистанционно не отключва и незаключва. В едно сервизче, ми казаха, че нямат схемите /кодовете/. Иначе за 10-15 лв. ще ги оправят. Тези, които имали кодовете взимали по 50 кинта на парче. Имам и аларма с отделно дистанционно. В краен случай ще я свържа към централното, но ако помогнете да си оправя оргиналните ключове, ще съм ви благодарен.
Коя година е произведено клиото?
ivanovbg - майстор
Влез в колата и затвори всички врати. Натисни бутона за централното на колата и задръж за около 2-3 сек. Системата влиза в режим синхронизация и лампата на имобилайзера светва. След това натискаш бутона на дистанционното-лампата трябва да примигне и си готов ако работи ключа.
ttt - специалист
ivanovbg написа:
Влез в колата и затвори всички врати. Натисни бутона за централното на колата и задръж за около 2-3 сек. Системата влиза в режим синхронизация и лампата на имобилайзера светва. След това натискаш бутона на дистанционното-лампата трябва да примигне и си готов ако работи ключа.
Не трябва ли да е на контакт?
ivanovbg - майстор
По спомени за процедурата- толкова. Ако не светне за постоянно лампата на имото - да пробва на контакт. Аз отдавна не го правя ръчно - със скенера е по лесно пък и веднага се вижда дали работи самото дистанционно или пък проблема е в приемника. Принципно ръчната синхронизация е за ползвателя и е описана в книжката на колата.

Не успее ли да да го подкара колегата, да отиде в сервиз за да се установи точния проблем.
batkoradko - специалист
Утре като се прибере щерката ще го пробвам. Само едно ме притеснява, че е твърде лесно, а никой не го знае. Ще го пробвам на Еспейса /единия ключ не ми работи от както съм го купил/. Дано не се хакне нещо друго.
ivanovbg - майстор
На рено еСпас не става така.
batkoradko - специалист
Дай идея и за Еспейса.
  • 1
  • 2

Тема "обучаване на дистанцинно за кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: