От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте! Първо искам да се извиня,ако обеснението ми е неясно,защото нищо не разбирам от електроника...Но все пак ще опитам,благодаря за разбирането!

От известно време имам проблем с телевизор SAMSUNG с кинескоп /купен през 1990 г./
TV"SAMSUNG" CK 5073 T , фабричен номер: НАК 500209 Проблемът е следния: екрана се сви по хоризонтала,трепти и даже се тресе,образа е неясен и от време на време се появяват черти или снежинки,не съм сигурна./но не на всички програми/. Това е,което мога да кажа за сега.Ако някой има идея какъв може да е проблема,моля за съвет или мнение. Ако имате други въпроси ще се опитам да отговоря и на тях. Благодаря и хубав ден
Благодаря за информацията! Очевидно съм пропуснала да спомена,че мъжът ми разбира от електроника и схеми.Самият той ми препоръча да се регистрирам тук и да изложа проблема. Що се отнася до сервиз - това бе първото което ми хрумна,но в момента нямам възможност да посетя. По скоро очаквах някой да каже : "може да е...." или "...
Още веднъж извинете и благодаря
hidrazin - майстор
Ами щом мъжът ти разбира от електроника и схеми да се захваща за работа. Не да те кара да питаш. Или нищо не разбира?
Има вече и схема. Успех!
:partyman:
lacezarasia - специалист
Най-вероятно е да са кондензатори. Щом мъжът ти разбира от електроника това трябва да му е достатъчно, а по-конкретна информация така няма как да ти дам.
Така,...благодаря на всички за мненията и коментарите! Относно познанията на мъжа ми,да има известни познания по електроника,но не и от телевизори.Затова се извинявам,че съм ви заблудила.

/То и аз работя с компютър,но не мога да го преинсталирам :)/


Всичко добро
todortv - майстор
Този дефект, поне както е описан, може да е от много неща. С помощта на схемата ще трябва да се направят
измервания, да се каже къде, какво и тогава може да очакваш що-годе верни отговори.
Също снимка няма да е лошо да качиш, какво се вижда, защото често се бърка хоризонтално и вертикално свиване...
Например по описанията от първия пост, мога да кажа, отклонителната система е окъсила, което прави ремонта почти
невъзможен.
Затова колегата hidrazin още в началото каза верния път.
hidrazin - майстор
Ами не че ми се искаше това да ми е отговора ама... Пък и горкия Самсуняк е вече на 23-24 години. Не се ли замисляш че му се полага заслужена почивка? Още повече и това - кабела на гредата, другия край на шията ... за цифровизацията говоря. :)
:partyman:

Тема "Проблем с телевизор "SAMSUNG" СК-5073 Т /с кинескоп/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: